Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rekordní teplotu dnes naměřila čtvrtina stanic, v Kopistech bylo 24,6 stupně

Teplotní rekord, ilustrační foto
Teplotní rekord, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Dosud nejvyšší teplotu pro 30. březen dnes v Česku zaznamenala víc než čtvrtina stanic měřících alespoň 30 let. Rekord padl na 42 místech. Nejtepleji bylo v Kopistech na Mostecku, kde teploměr ukázal 24,6 stupně Celsia.

ČTK to řekla Jiřina Švábenická z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teploty až 25 stupňů Celsia meteorologové očekávají i ve středu, ochladit se má až na Velký pátek.

Nové teplotní maximum v Kopistech překonalo dosavadní rekord 22,3 stupně Celsia z roku 1989. Těsně pod 24 stupňů Celsia dnes meteorologové naměřili také na dalších místech v Ústeckém kraji. V Teplicích je nový rekord pro 30. březen ode dneška 23,9 stupně Celsia, v Žatci s 23,8 stupně dnešek historickou tabulku nepřepsal. Stejnou teplotu jako v Žatci dnes naměřili také ve Strážnici na Hodonínsku a jde i o nové maximum.

Ve středu mohou teploty podle předpovědi vystoupat odpoledne na 21 až 25 stupňů Celsia, ve čtvrtek je meteorologové očekávají v rozmezí 20 až 24 stupňů. Na Velikonoce se ale ochladí. Až do neděle by se teploměr neměl dostat přes 15 stupňů Celsia.

Témata:  počasí teplotní rekordy

Související

Aktuálně se děje

22. února 2025 12:55

Kim Kardashian šokována: North přebírá prim v popularitě

Kim Kardashian byla překvapená, když zjistila, že její dcera North West je o 18 procent populárnější než zbytek rodiny. Northino vystoupení v muzikálu Lví král přitáhlo obrovskou pozornost, s miliardami impresí a neuvěřitelnou mediální hodnotou. Kim je na její úspěch velmi pyšná a vtipně dodala, že se bude muset postarat, aby ji North nezastínila.

Zdroj: Zdeněk Tuhý

Další zprávy

Na boj s extrémním počasím míří rekordní částka. Má zachránit desítky milionů lidí

Na boj s extrémním počasím míří rekordní částka. Má zachránit desítky milionů lidí

Zelený klimatický fond (GCF) schválil rekordní grant ve výši 103,2 milionu dolarů na posílení systémů včasného varování v sedmi zemích, které jsou silně ohroženy klimatickými změnami. Projekt, který povede Rozvojový program OSN (UNDP), bude trvat pět let a přinese přímý prospěch více než 78 milionům lidí v Antigui a Barbudě, Kambodži, Čadu, Ekvádoru, Etiopii, Fidži a Somálsku.