Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sluneční brýle nebudou nutné. Meteorologové řekli, jak bude o víkendu

Podzimní mlhy
Podzimní mlhy
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Druhý říjnový víkend se nezadržitelně blíží. Teplejším z volných dní bude podle meteorologů sobota. Sluníčko zároveň vykoukne jen občas. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Meteorologové očekávají většinou oblačné počasí. Lokálně se mračna mohou protrhat, s větší pravděpodobností v jižní polovině republiky. Přeháňky či slabý déšť jsou pravděpodobnější na severu a severovýchodě. Přibývat jich bude v neděli večer. Ráno se budou ojediněle vyskytovat mlhy. 

"Sobotní noční minima budou 12 až 8 °C, na jihozápadě Čech klesnou teploty až k 6 °C. V neděli ráno naměříme nejčastěji od 10 do 6 °C, ale při déletrvající malé oblačnosti se může ochladit na hodnoty i kolem 4 °C. Nejvyšší denní teploty budou v sobotu 12 až 17 °C, v neděli 10 až 15 °C," uvedl ústav na sociální síti X.

Vítr bude v pátek a během víkendu vát od severozápadu až západu. Má dosahovat maximální rychlosti do 25 kilometrů za hodinu. 

Témata:  počasí podzim ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

11. června 2026 13:58

Nevěřila by, že to někdy řekne. Michaela Nosková dojala fanoušky

Michaela Nosková toho v životě zažila už opravdu hodně, což fanouškům připomněla na sociální síti, kde aktuálně zveřejnila velkou zpověď. Prozradila v ní, jak se momentálně cítí. Příznivci si tak mohou společně s ní oddechnout. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy