Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sváteční předpověď počasí. Bude přát zamilovaným párům?

Jaro v Praze
Jaro v Praze
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Květen začíná jako každý rok státním svátkem a dnem volna. O to více zajímá lidi předpověď počasí na první den pátého kalendářního měsíce. Letos je více než příznivá, vyplývá z informací od Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

První máj nabídne podobné počasí jako včera. Očekává se slunečno, které doprovodí odpolední maxima mezi 22 až 26 °C, tedy zhruba o dva stupně vyšší než ve středu. Chladněji bude na horách. 

Tam se také může, podle meteorologů ale opravdu jen výjimečně a s malou pravděpodobností, při zvětšené oblačnosti objevit i slabší přeháňka.

Předpověď na čtvrtek:

Polojasno až jasno, odpoledne zejména na horách při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, v údolích většinou kolem 4 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, v 1000 m na horách kolem 18 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s nebo klidno.

Témata:  počasí jaro ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

11. července 2026 5:00

Počasí příští týden bude tropické, extrémní vedra se ale zatím nevrátí

Víkendové dny a následující pracovní týden přinesou do České republiky převážně slunečné počasí s postupně rostoucími teplotami, které v druhé polovině období překročí tropickou třicítku. Výjimkou bude severovýchod území, kde se bude držet o něco více oblačnosti a teploty tam zůstanou nižší než ve zbytku země.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy