Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V ČR bylo i víc než 15 stupňů, padly teplotní rekordy

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče
Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Větrné, ale zároveň velmi teplé bylo dnešní počasí v Česku. Na několika místech se teploty dostaly přes 15 stupňů Celsia. Nejtepleji bylo v Jeseníku, kde meteorologové naměřili 16 stupňů. Teplotní rekordy pro 6. prosinec padly na čtyřech desítkách dlouhodobě měřících stanicích, sdělil ČTK pracovník Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Teploty dnes nad 15 stupňů Celsia stoupaly hlavně na severu Moravy a ve Slezsku. V Ostravě-Mošnově bylo 15,7 stupně a o půl stupně méně naměřili meteorologové shodně v Ostravě-Porubě a Bohumíně-Záblatí. V Lučině na Frýdecko-Místecku bylo 15,1 stupně Celsia.

Teplotní rekordy byly překonány na 40 ze zhruba 150 stanic, které měří teplotu 30 let a více. Byl mezi nimi i dnes rekordní Jeseník, kde padlo dosavadní maximum 12,4 stupně z roku 2006.

Historické teplotní maximum pro šestý prosincový den bylo dnes vyrovnáno také v pražském Klementinu, kde se měří teploty už 246 let. V centru hlavního města dnes naměřili 13,6 stupně, stejně jako v roce 1961.

Témata:  počasí teplotní rekordy

Související

Aktuálně se děje

22. února 2025 12:55

Kim Kardashian šokována: North přebírá prim v popularitě

Kim Kardashian byla překvapená, když zjistila, že její dcera North West je o 18 procent populárnější než zbytek rodiny. Northino vystoupení v muzikálu Lví král přitáhlo obrovskou pozornost, s miliardami impresí a neuvěřitelnou mediální hodnotou. Kim je na její úspěch velmi pyšná a vtipně dodala, že se bude muset postarat, aby ji North nezastínila.

Zdroj: Zdeněk Tuhý

Další zprávy

Na boj s extrémním počasím míří rekordní částka. Má zachránit desítky milionů lidí

Na boj s extrémním počasím míří rekordní částka. Má zachránit desítky milionů lidí

Zelený klimatický fond (GCF) schválil rekordní grant ve výši 103,2 milionu dolarů na posílení systémů včasného varování v sedmi zemích, které jsou silně ohroženy klimatickými změnami. Projekt, který povede Rozvojový program OSN (UNDP), bude trvat pět let a přinese přímý prospěch více než 78 milionům lidí v Antigui a Barbudě, Kambodži, Čadu, Ekvádoru, Etiopii, Fidži a Somálsku.