Systém nízkého tlaku vzduchu, který se nyní nachází mezi Azorskými ostrovy a Madeirou, se přesouvá k západní Evropě a přináší s sebou velmi horký vzduch z Maghribu. Ten už zasáhl Pyrenejský poloostrov a především ve Španělsku mohou teploty stoupat na více než 40 stupňů Celsia.

Tento horký vzduch dorazí do Francie v úterý z jihozápadu, kde by mohly teploty dosáhnout 35 až 36 stupňů Celsia, ve středu se rozšíří na celou jižní polovinu země a poté i na sever. Na jihu vyvrcholí vedra ve čtvrtek, pátek a v sobotu, kdy budou teploty dosahovat průměru 35 až 38 stupňů Celsia a lokálně i 40 stupňů, uvedli meteorologové.

Na severu bude sice vlna vedra o něco kratší, ale i tak vyžene rtuť teploměru hodně vysoko. V pátek se v Paříži může teplota pohybovat kolem 35 stupňů Celsia; horko vydrží do soboty s průměrnými teplotami mezi 34 až 38 stupni.

Francie už tento měsíc zažila mimořádně vysoké teploty. Nynější vlny veder jsou nejčasnější, jaké byly v zemi zaznamenány za dobu vedení meteorologických záznamů.