Francie

Francouzský herec Gérard Depardieu

Depardieu je kvůli obviněním ze strany žen od rána na policii v Paříži

Svět

Slavný francouzský herec Gérard Depardieu byl v pondělí zadržen pařížskou policií, uvedla BFMTV. Kriminalisty zajímají případy dvou žen, které hvězdu světové kinematografie obvinily ze sexuálního napadení během natáčení filmů v posledních deseti letech. Depardieu je ve vazbě od osmi hodin ráno, vinu dlouhodobě odmítá. 

Élisabeth Borneová

Svět

Premiérka Francie Elisabeth Borneová podala demisi

Francouzská premiérka Elisabeth Borneová podala v pondělí demisi po méně než dvou letech ve funkci. Prezident Emmanuel Macron její odchod v rámci plánovaných výraznějších změn ve vládě akceptoval. Uvedl to server France24.

Emmanuel Macron

Macron: Francie poskytne Ukrajině rakety Storm Shadow

Svět

Francouzský prezident Emmanuel Macron oznámil na summitu Severoatlantické aliance ve Vilniusu, že Francie poskytne Ukrajině dalekonosné rakety s plochou dráhou letu SCALP. Rakety známé také jako Storm Shadow mají dosah přes 250 kilometrů a ukrajinská armáda je již obdržela od Spojeného království a používá je, uvedl server Meduza.

Emmanuel Macron

Svět

Macron se domnívá, že protesty ve Francii už vyvrcholily

Francouzský prezident Emmanuel Macron věří, že protesty vyvolané zabitím mladíka policistou už vyvrcholily. Macron to řekl v úterý během jednání se dvěma stovkami starostů obcí, které v uplynulých dnech zažily násilnosti.

Francouzská policie

Francie zažila pátou noc plnou nepokojů

Svět

Nejméně 486 lidí bylo zadrženo v noci ve Francii během pokračujících protestů. Francouzské ministerstvo vnitra uvedlo, že uplynulá pátá noc nepokojů byla klidnější než předtím. Uvedl to server Independent.

Francouzská policie

Francie zažila další krušnou noc. Po nepokojích stovky zatčených

Svět

Útoky na policejní stanice byly hlášeny z Bordeaux na západě země, ze Saint-Denis a Bonneuil-sur-Marne na předměstí Paříže a také z Alès na jihu Francie. Rabování se vyskytla v třech největších městech - Paříži, Marseille a Lyonu - a také například ve Štrasburku, Grenoblu nebo Saint-Etienne. Došlo k podpalům knihovny v Métách, autobusu v Nanterre a automobilů v Angers a dalších městech.

Francouzská policie

Francouzský policista byl obviněn kvůli zastřelení mladíka

Svět

Francouzský policista, který v úterý zastřelil sedmnáctiletého mladíka, byl zatčen a obviněn z úmyslného zabití. Stalo se tak poté, co místní žalobce z Nanterre nejprve oznámil, že je tento příslušník bezpečnostních složek vyšetřován.

Volodymyr Zelenskyj

Svět

Zelenskyj po Itálii a Německu dorazil ještě do Francie

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ještě před návratem do Kyjeva dorazil do Paříže, kde má povečeřet s francouzským protějškem Emmanuelem Macronem. Na letišti podle médií vítala Zelenského premiérka Élisabeth Borneová.

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.