Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Velikonoční počasí se začíná vyjasňovat. Předpověď není příznivá

Jaro, ilustrační fotografie.
Jaro, ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

První konkrétnější předpověď pro letošní Velikonoce přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V tuto chvíli všechno nasvědčuje tomu, že začátek volna nepřinese počasí, jaké by si asi přála většina lidí. 

Velikonoce odstartují na den přesně za týden Velkým pátkem, kterým končí období, kam v tuto chvíli dohlédnou čeští meteorologové. A pro krajany nemají dobré zprávy, protože se ze čtvrtka na pátek očekává výrazný teplotní propad o osm stupňů. 

Přes střední Evropu totiž bude od západu postupovat studená fronta. Zatímco čtvrteční maxima se budou pohybovat kolem dvacítky a místy dosáhnou až 23 °C, o den později už rtuť teploměru vystoupá jen na hodnoty od 10 do 15 °C.

Meteorologové očekávají, že příští týden od středy do pátku bude zprvu oblačno až polojasno, později oblačno až zataženo. Přeháňky mají být nejprve ojedinělé, postupem času pravděpodobnost dešťových srážek vzroste. 

Vyhlídka počasí od středy do pátku:

Oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Během období oblačno až zataženo, místy občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 23 °C, v pátek 10 až 15 °C.

Témata:  počasí jaro Velikonoce ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

17. května 2026 14:08

Nepříjemnost pro Paľa Haberu. Někdo se za zpěváka vydával a podvedl ženu

Podvodů, kdy se internetoví zločinci vydávají za slavné osobnosti, přibývá. Tentokrát je obětí žena, který uvěřila, že si píše s opravdovým Pavolem Haberou. Přišla zároveň o desítky tisíc korun. Případem se zabývá policie. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy