Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Velká předpověď počasí: Dočkáme se letos sněhu?

Zima, ilustrační fotografie
Zima, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Vánoční svátky se kvapem blíží a do konce roku zbývá už jen několik posledních týdnů. Spolu s tím se stále jasněji rýsuje předpověď počasí, které bude v závěru prosince panovat na našem území. Dobré zprávy ale meteorologové nemají.

Následující dny se ponesou v podobném teplotním duchu jako ty poslední. Teploty během noci klesnou pod bod mrazu, přes den se ale udrží nad nulou. Se sněžením se navíc počítá většinou jen ve vyšších polohách.

Zlom přijde podle serveru AccuWeather během vánočního týdne, kdy by se mělo oteplit až na 7 stupňů. Naopak poslední prosincový týden se ochladí a denní teploty se budou pohybovat kolem nuly. Rovněž se dočkáme větších mrazů a hustějšího sněžení.

Zatím se nezdá, že bychom se na Vánoce měli nedočkat sněhu, ačkoliv Český hydrometeorologický ústav uvádí, že mrazivé dny se do Česka přiženou už během vánočních svátků.

Dosavadní předpovědi ale zatím spíše nahrávají tomu, že Vánoce budou relativně teplé či se bude rtuť teploměru pohybovat kolem nuly. Nečekají nás tak ani mrazivé a zasněžené svátky, ale nijak teplé.

Témata:  počasí Vánoce

Aktuálně se děje

20. května 2024 21:54

Litva: Ukrajina by měla mít více svobody při útocích na cíle v Rusku

Západní spojenci Ukrajiny by měli zrušit omezení na použití zbraní dodaných na Ukrajinu a dopřát Kyjevu více svobody při útocích na cíle v Rusku. V pondělí to během rozhovoru prohlásil litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis, informuje agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy