Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

VIDEO: Bouře zasáhla známé letovisko, hlavní pláž téměř celá zmizela

Austrálie
Austrálie
Foto: Pixabay

Australské letovisko Byron Bay přišlo prakticky o celou svou hlavní pláž v důsledku bouřlivého počasí, které postihlo východní pobřeží Austrálie. Pláž zvanou Main Beach, kterou s oblibou vyhledávali turisté kvůli jemnému bílému písku, tyrkysově modré mořské vodě i pohádkovým západům slunce, už dříve poničila eroze.

Australské úřady nyní uvedly, že cyklon přinesl na 1000 kilometrů dlouhý pobřežní pás lijáky a silný vítr; přílivové vlny dosahovaly výšky až osmi metrů. Více než 2000 domácností zůstalo dnes bez dodávek elektrické energie, mimo jiné ve městě Brisbane a v dalších lokalitách v oblasti Zlatého pobřeží.

#ByronBay's Main Beach was swallowed by the ocean this morning as damaging surf and an abnormally high tide hit parts of Australia's east coast.? Video by @wrecklanecoffeeco/IG pic.twitter.com/hEnfK92Btk

— Weatherzone (@weatherzone) December 14, 2020

Mohutný příliv způsobil na řadě míst erozi. "Sledujeme, jak nám pláž mizí před očima," prohlásil Simon Richardson, starosta města Byron Bay, které se nachází v australském státě Nový Jižní Wales a kde žije například herec Chris Hemsworth.

The @Westpac Lifesaver Rescue Helicopter captured this footage of the dangerous surf conditions while flying over the Gold Coast Seaway today.⚠️ Please stay out of the water. pic.twitter.com/UaYUPcjlSi

— Surf Life Saving Queensland (SLSQ) (@lifesavingqld) December 13, 2020

Na fotografiích je Main Beach, pláž ležící nejblíže k městu, vidět pod vodou a popadanými stromy. Betonový chodníček, který písečný pruh lemoval, spadl do moře.

"Jsme svědky největší pobřežní eroze za poslední roky, zvlášť pak v oblasti Byron Bay, kde se zcela mění tvář krajiny," řekl novinářům Steve Pearce z organizace Surf Life Saving, která dbá na bezpečnost plavců na pobřeží.

Témata:  Austrálie počasí bouře pláže

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 13:42

V Praze na hlavním nádraží nejezdily vlaky. Z portálu tunelu spadl člověk

Vážný incident zastavil v neděli dopoledne železniční dopravu na pražském hlavním nádraží. U pádu osoby zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Provoz se po poledni podařilo zcela obnovit. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy