reklama

Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). "Očekáváme na severovýchodě ČR místy vydatné srážky s úhrny nad 40 milimetrů za 12 hodin," sdělili meteorologové.

Jejich upozornění před deštěm a možností rozvodnění řek platí od dnešních 22:00 do pondělních 14:00 pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj a pro okresy Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí a Vsetín.

Předpověď počasí na pondělí (00-24):

V noci zataženo, v Čechách a postupně i na Moravě a ve Slezsku s deštěm, místy i vydatným. Ve východní polovině území ojediněle bouřky. Přes den zataženo až oblačno, místy přeháňky nebo déšť. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku déšť na většině území, místy i vydatný, na východě ojediněle i bouřky. Později večer od jihozápadu ustávání srážek a ubývání oblačnosti.

Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, na jihozápadě Čech až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, na západě a jihozápadě Čech místy kolem 12 °C, v 1000 m na horách kolem 10 °C. V noci mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s, k ránu v Čechách postupně jihozápadní, přes den mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s.

V úterý má být skoro jasno až polojasno, během dne přechodně až oblačno. Na severu a severovýchodě zpočátku zvětšená oblačnost a ojediněle slabý déšť. Ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s, večer postupně slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr do 3 m/s.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama