Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Výstraha: Počasí bude mrazivé, na silnicích hrozí smyk

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Na východě Čech a na Moravě se v noci na neděli budou tvořit mrznoucí mlhy. Na silnicích hrozí námrazy s nebezpečím smyku. Řidiči by proto měli být opatrní.

Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jeho výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí od dnešních 22:00 do nedělních 10:00. Námrazy se budou tvořit při déletrvajících mlhách. Kvůli snížené viditelnosti by měli řidiči snížit rychlost.

Mrznoucí mlhy se budou vyskytovat v Královéhradeckém kraji a na východě Pardubického kraje a Vysočiny. Dále pak v Jihomoravském a Olomouckém kraji, na západě Zlínského a na jihu Moravskoslezského kraje.

Témata:  počasí zima

Související

Aktuálně se děje

4:00

Předpověď počasí na předvánoční víkend. Meteorologové naznačili, jak bude

Počasí bez větších výkyvů se očekává i v příštím týdnu, kdy má pokračovat trend z právě končícího týdne. Předvánoční víkend tak nabídne denní maxima nad nulou, mrznout bude jedině v noci. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy