Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Začíná meteorologická zima. Počasí na pondělí 2. prosince

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Mělká brázda nižšího tlaku vzduchu se bude přesunovat ze střední Evropy k východu a v jejím týlu bude na naše území proudit studený vzduch od severozápadu, informuje portal.chmi.cz.

Počasí v noci (22-07): Zataženo až oblačno, od jihozápadu na většině území občasné sněžení, na severozápadě a severu srážky jen místy. Nejnižší teploty +1 až -3 °C. Slabý proměnlivý nebo severozápadní vítr 1 až 4 m/s, ve východní polovině území zpočátku mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: V noci a ráno se bude na většině území tvořit slabá sněhová pokrývka Tlaková tendence: slabý až mírný pokles, od západu slabý, k ránu až mírný vzestup Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé, místy až dobré Počasí přes den (07-24): Zataženo až oblačno, místy přechodně polojasno. Zpočátku v jihovýchodní polovině, během dne na severozápadě a severu území občasné sněžení, jinde jen ojedinělé sněhové přeháňky. V polohách pod 300 m i srážky smíšené. Nejvyšší teploty 1 až 5 °C. Slabý, postupně mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s. Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup Rozptylové podmínky: většinou dobré, ráno místy mírně nepříznivé

Témata:  počasí zima

Aktuálně se děje

21. května 2024 17:22

Tusk obvinil ruské agenty ze založení velkého požáru ve Varšavě

Polský premiér Donald Tusk označil za pravděpodobné, že za nedávným velkým požárem obchodního centra ve Varšavě jsou ruské tajné služby. Polsko má také disponovat informacemi, že Rusko na svém území soustřeďuje migranty, které následně využívá k nátlaku na společné hranici s Polskem. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy