Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zimní počasí na západě Čech. Meteorologové varují před sněžením v Karlovarském kraji

Zima, ilustrační fotografie.
Zima, ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Zimní počasí se v tomto týdnu vrátilo do ČR a jeho projevy pokračují i v neděli. Meteorologové ráno upozornili na intenzivní sněžení v Karlovarském kraji. Výstraha před novou sněhovou pokrývkou zůstává v platnosti i pro část Moravskoslezského kraje. 

"Vzhledem k pokračujícímu sněžení, které je lokálně i intenzivnější, byla vydána výstraha před silným sněžením pro oblast Karlovarského kraje s platností do 11:00," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že hranice sněžení je v oblasti kolem 500 metrů nad mořem. 

Meteorologové zmínili, že na některých stanicích se úhrny pohybují i kolem tří centimetrů za hodinu. "Sníh je navíc mokrý, těžký a tím pádem způsobuje i škody na stromech," dodali.

Do dnešních 10:00 zůstává v platnosti také výstraha před sněžením pro Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov a Třinec v Moravskoslezském kraji. 

Témata:  počasí zima ČHMÚ

Aktuálně se děje

22. května 2024 12:44

Litva označila plány Ruska v oblasti Baltského moře za eskalaci proti EU a NATO

Litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis označil plány Ruska na úpravu hranic svých teritoriálních vod v Baltském moři za eskalaci proti Severoatlantické alianci (NATO) a Evropské unii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy