Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zimní počasí pokračuje. Platí nové varování meteorologů

Počasí, ilustrační fotografie.
Počasí, ilustrační fotografie.
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Sníh na řadě míst zasypal Česko již v uplynulých hodinách, ale ještě to není konečná. Vyplývá to z nejnovější výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Místy může napadnout dalších až 10 centimetrů sněhu. 

"Od pondělí odpoledne do úterý dopoledne očekáváme občasné sněžení, v jihovýchodní části našeho území nasněží během 12 hodin místy více než sedm centimetrů," uvedli meteorologové na facebooku. Upozornili, že sněžení může být přechodně intenzivnější s úhrnem dva až tři centimetry za hodinu. 

Nejvíce sněhu má do úterního poledne připadnout na Vysočině, střední a severní Moravě. Bude to 5 až 10 centimetrů. Aktuální výstraha před novou sněhovou pokrývkou bude platit do úterních 9:00.

Sněžení může způsobit komplikace při chůzi, v dopravě či zásobování. Hrozí škody na stromech a lesním porostu, drátech elektrických vedení a tím pádem výpadky v energetice. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství, jezdit velmi opatrně a nezapomínat na zimní výbavu. Na horách by lidé měli dodržovat pokyny Horské služby.

Témata:  počasí zima ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

13. července 2026 12:16

Töpfer zná tresty pro bývalé estébáky. Muži se dohodli se státním zástupcem

Známý herec a divadelní ředitel Tomáš Töpfer se po mnoha letech dočkal spravedlnosti za to, jak s ním bylo zacházeno v dobách minulého režimu. Soud totiž potrestal dva bývalé estébáky. O rozsudku informoval web iDnes.cz. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy