reklama
Konečně zapomněla na nepříjemný rozvod? Lucie Vondráčková hledá štěstí a lásku! - anotační obrázek
Konečně zapomněla na nepříjemný rozvod? Lucie Vondráčková…

Studie která se zabývala heterosexuálními páry, které byly oddány před méně než čtyřmi měsíci, zkoumala vztah mezi ženou, atraktivitou jejího partnera a jejich motivací k tomu držet dietu.

Jako součást této studie byla pořízena fotografie každého účastníka a zároveň byla zhodnocena jejich „atraktivita“. To měli za úkol „hodnotitelé". Lidé zapojení do studie byli také požádáni, aby vyplnili dotazník, který měřil jejich motivaci k dietě.

Výsledky studie, které byly publikovány v magazínu Body Image, ukázaly, že u žen, které byly provdány za muže obecně považované za atraktivní, existuje větší pravděpodobnost, že si budou všímat nedokonalostí svého těla a že budou chtít držet dietu. 

Doktorka Tania Reynoldsová, která studii vedla, k tomu řekla: „Výzkum naznačuje, že v poruchách stravování u žen mohou hrát roli sociální faktory. Mohlo by být užitečné identifikovat ty ženy, u kterých hrozí výskyt extrémnější touhy po ztrátě hmotnosti, která souvisí s jinými formami psychické zátěže, jako je deprese, úzkost, zneužívání návykových látek a nespokojenosti se životem.“

Těmto ženám je podle ní potřeba pomoci. Jednou z cest může být to, že je jejich partner podpoří a řekne jim: „Jsi krásná. Miluji tě s jakoukoliv váhou nebo typem těla.“ Nebo by se muži měli zachovat jako romantičtí partneři a zdůraznit silné stránky ženy. „Opravdu si tě vážím, protože jsi laskavá, chytrá a jsi pro mě oporou,“ uvádí Reynoldsová konkrétní případ.

Podobné problémy se u mužů vůbec nevyskytovaly. „Naproti tomu motivace diety mužů nebyla významně spojena s jejich přitažlivostí a atraktivitou jejich partnerů,“ dodávají vědci.

Jinými slovy: méně atraktivní ženy s atraktivnějšími partnery vykazují vyšší motivaci pro dietu, méně atraktivní ženy s méně atraktivními partnery naopak projevují nižší motivaci, ale zároveň také větší spokojenost. 

0 komentářů Napište svůj názor

reklama