reklama

Tento trend potvrzuje rovněž Marián Škripecký, jednatel společnosti MultiSport Benefit: „Návštěvnost našich partnerských zařízení je počátkem roku o 43 % vyšší než kdykoliv jindy. Týká se to zejména posiloven a skupinových lekcí." Společnost MultiSport dlouhodobě eviduje první dva měsíce v roce jako návštěvně nejúspěšnější období.

Na jaře následuje mírný pokles, nicméně s příchodem plavkové sezóny se návštěvnost opět zvyšuje. To však často bývá pozdě k vytvarování vysněné postavy. „Aby cvičení bylo efektivní, je třeba dodržovat jistou pravidelnost, a to po dobu celého roku," dodává Škripecký.

Jak udržet novoroční předsevzetí po celý následující rok

Začátek nového roku se jeví jako ideální příležitost pro zavedení zdravého životního stylu. Mnozí však lednovým předsevzetím také končí. Tréninkový specialista společnosti MultiSport, Petr Svačina, má návod na udržení novoročního předsevzetí a zdravého životního stylu po celý rok.

„Nestanovujte si krátkodobé cíle. Zdravý životní styl není dieta, je to životní filosofie a jde především o vytvoření správných a udržitelných návyků. Sportovní aktivity přizpůsobte svým schopnostem a způsobu života. Je jasné, že dvoufázové tréninky, které nasadíte v lednu, si pravděpodobně neudržíte v průběhu celého roku. Sportovní aktivity často modifikujte a objevujte nové věci. Dopřejte si dostatečnou regeneraci a relaxaci. Také pomáhá sportování ve dvou – choďte cvičit s kamarádem nebo s kolegou z práce, se kterým se budete vzájemně motivovat," radí Svačina.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama