reklama

Se svou momentální váhou jsou nejspokojenější obyvatelé Indie (74 %), Číny (69 %) a Kolumbie (64 %). Z evropských zemí vyjadřovali největší spokojenost Italové (59 %) a Rumuni (57 %). Čechů je spokojeno jenom 46 %. S váhou jsou v ČR obecně spokojenější muži a také mladí lidé do 29 let. Nejméně spokojení se svou váhou jsou lidé v Japonsku (35 %), Jižní Koreji (42 %) a Maďarsku (45 %).

Nějakou formu diety vyzkoušelo v minulosti 51 % Čechů, mezi ženami je to dokonce 62 %. Češi jsou však k dietám poměrně skeptičtí, 68 % jich je přesvědčených, že většina diet stejně nefunguje. Shodují se také, že se raději dobře nají, než aby stále řešili svou váhu, což potvrzují zejména muži. Téměř polovina lidí ale přiznává, že cvičí či sportuje právě proto, aby nemuseli řešit, co jí. Jedná se častěji o mladé lidi do 29 let.

Výzkum byl realizován na podzim roku 2018 a zúčastnilo se ho 21 292 respondentů z 30 zemí (Argentina, Austrálie, Belgie, Brazílie, Česká Republika, Čile, Čína, Indie, Itálie, Japonsko, Jihoafrická republika, Jižní Korea, Francie, Maďarsko, Malajsie, Mexiko, Německo, Kanada, Kolumbie, Peru, Polsko, Rumunsko, Rusko, Saudská Arábie, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Turecko, USA, Velká Británie). Výzkumy byly realizovány na reprezentativních vzorcích internetové populace dané země ve věku 18 – 64 (65) let. V ČR se výzkumu zúčastnilo 504 respondentů.

1 komentář (Poslední 29.01. 17:25) Napište svůj názor

reklama