reklama

Královská rodina za termín porodu označila přelom dubna a května. Média se proto shodují, že bývalá herečka Meghan Markleová již dítě přenáší. Další ale uvádí, že k porodu už došlo, a to o víkendu.

Spekulacemi je opředeno i místo, kde přijde potomek na svět. List Daily Express dnes napsal, že si přeje porodit doma, což prý ale lékaři nedoporučují. "Je jí 37 a čeká první dítě. Nevím," vyjádřil podle listu pochybnosti porodník Timothy Draycott. Deník však připomněl, že královna Alžběta II. porodila v domácích podmínkách Buckinghamského paláce čtyři děti.

Podle listu The Sun je Meghan v současnosti ve venkovském sídle Frogmore Cottage nedaleko windsorského zámku, kam se s Harrym nedávno přestěhovali z Londýna. Po boku má Harryho a svou matku. Navzdory tomu, že již více než týden dítě přenáší, působí velmi uvolněně, napsal deník.

Britští bookmakeři, považovaní za dobře informované, v neděli přestali vypisovat kurzy na přesné datum narození sedmého v pořadí následníků trůnu. "Tihle lidé jistě mluví s někým, kdo mluví s někým jiným," řekl CNN o zdrojích informací bookmakerů Lee Price, mluvčí britské sázkové kanceláře Paddy Power.

Podle jiných informací hrozí, že těhotenství někdejší úspěšné herečky bude ke konci přivedeno uměle. Den D totiž prý nepřichází a vévodkyně údajně dítě už přes týden přenáší. 

„Máme k dispozici poslední studii, která vyloženě doporučuje, aby si ženy po 36. roce života, což je riskantní skupina, nechaly uměle vyvolat porod už ve chvíli očekávaného termínu,“ konstatuje porodník Clive-Spence Jones z jedné z londýnských nemocnic. „Dosud jsme to doporučovali ve chvíli, kdy ženy přenáší sedm až deset dní,“ dodal.

reklama