Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Češi nahánějí ibise z pražské zoo. Co se stalo?

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: ZOO Praha

Praha - Do ZOO Praha se již podařilo vrátit devět z 18 ibisů, kteří uletěli v úterý z voliéry poškozené mokrým sněhem.

Stovky lidí volají své tipy, kde by se mohli vzácní ibisové nacházet, na telefonní číslo 734 524 439. Další si vyměňují informace i fotografie na sociálních sítích.

V pořadí devátý pták skončil svou pouť na svobodě dnes dopoledne v 11. patře na Žižkově, uvedl na twitteru ředitel zoo Miroslav Bobek.

Ptáci s typickým dlouhým zahnutým zobákem byli odchyceni v různých částech Prahy i ve Středočeském kraji - na Balabence, v Michli, Bohnicích, u Václavského náměstí, nedaleko Brandýsa nad Labem i v Kralupech nad Vltavou. Jednoho ibise polapil mladý pár s pomocí mikiny, dalšího chytil policista, pracovník pošty nebo náměstek pražské zoo, a to často vysoko nad zemí - na okenních parapetech či lešení.

Nalezence umístí zahrada do zázemí, aby se zotavili z nezvyklého zážitku. Stávající počasí by nemělo ptákům dělat problémy, chladno i mráz snášejí dobře.

Témata:  Zoo Praha Miroslav Bobek

Související

Aktuálně se děje

23. prosince 2025 14:19

Největší záhada filmu Sám doma vyřešena: Lékař prozradil, jestli by Mokří bandité přežili Kevinovy pasti

Vánoční sezóna je v plném proudu a s ní i tradiční sledování filmu Sám doma. Adam Taylor, profesor anatomie na Lancasterské univerzitě, se však na trampoty „Mokrých banditů“ podíval optikou moderní medicíny. Jeho závěr je jednoznačný: Harry a Marv jsou medicínské zázraky, které by v reálném světě Kevinovy pasti nepřežili ani minutu, natož aby se v druhém díle vrátili pro další nálož bolesti.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy