Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Anna Slováčková (†29) je stále s Dádou Patrasovou. Tajemství fotky na mobilu

Anna Slováčková
Anna Slováčková
Foto: Instagram Anna Slováčková

Pozůstalí se během začínajícího týdne rozloučí s Annou Slováčkovou, která ve věku 29 let zemřela v závěru předminulého víkendu. Nejtěžší jsou poslední dny pro její rodiče. Jeden z nich nosí zesnulou dceru neustále u sebe. 

Je to Dáda Patrasová, která ma na svém mobilním telefonu fotografii se svými dětmi, tedy zesnulou Aničkou a jejím starším bratrem Felixem. Upozornil na to deník Blesk, podle kterého jde o snímek z roku 2000.

Patrasová o fotce mluvila v rozhovoru pro zmíněný deník před několika lety. "Když se na ni podívám, proběhne mi hlavou celý život s mými dětmi. A také to, že všechno důležité se v mém životě odehrávalo kolem Vánoc," zmínila herečka. "Obě moje děti jsou vánoční dítka," dodávala. 

Životní příběh Aničky Slováčkové se nezačal psát 22. srpna 1995, kdy přišla na svět, ale již o několik měsíců dříve. Jak upozornila slovenská Pluska, její maminka oznámila těhotenství o Vánocích roku 1994. Slavní manželé už tou dobou měli jedenáctiletého syna Felixe mladšího. 

"Přišla s papírkem a prý to bude děvčátko. Byla to velká radost," vzpomínal Felix Slováček starší o mnoho let později. "Dáda si Aničku doslova vymodlila," konstatoval saxofonista, jehož proslavila dlouholetá úspěšná spolupráce s nejslavnějším českým zpěvákem Karlem Gottem. 

Na Aniččino dětství zavzpomínal i její starší sourozenec, který se vydal v hudebních stopách otce. "Staral jsem se o ni a ochraňoval ji, jak jsem uměl," popsal.

Témata:  Anna Slováčková Dagmar Patrasová

Aktuálně se děje

14. dubna 2025 20:46

Česko hlásí další saharský prach. Jak se dostane tak daleko?

Saharský prach je přírodní jev, který každoročně ovlivňuje nejen africký kontinent, ale také Evropu, Ameriku a dokonce i oblasti vzdálené tisíce kilometrů od svého původu. Tento jemný prach, nesený větrem z největší pouště světa, hraje zásadní roli v klimatických procesech, ovlivňuje kvalitu ovzduší a dokonce podporuje život v oceánech. Jak ale tento fascinující přírodní úkaz vzniká a jaké důsledky má pro globální ekosystémy?

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy