Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dědictví po Anně Slováčkové (†29). Konečně se ví, co komu připadlo

Anna Slováčková
Anna Slováčková
Foto: Instagram Anna Slováčková

Sedm měsíců uplyne ve čtvrtek od smrti Anny Slováčkové, která po dlouhém a statečném boji podlehla zákeřné rakovině. Fanoušci se v uplynulých dnech dočkali pietního místa a následně se dozvěděli další zajímavou věc. Vyřešila se totiž otázka dědictví po herečce a zpěvačce. 

Dědické řízení proběhlo již v srpnu a šlo v něm o majetek v hodnotě téměř 25 milionů korun, informoval Blesk. Ukázalo se například, že Slováčková si jen krátce před smrtí vzala hypotéku na chatu se zahradou na Benešovsku. Nemovitost z jedné pětiny připadla jejímu příteli Matějovi. Tomu byla odkázána i společnost nabízející glampingové ubytování a louku u Příbrami.

Většinu letos pořízené nemovitosti dostal zpěvaččin otec Felix Slováček, jenž získá i polovinu chalupy v Českém ráji, auto značky Suzuki, firmu Anna Julie s. r. o., autorská práva, investice či cenné papíry. 

V rámci dědictví se řešil i osud bytu na pražských Vinohradech, kde Anička žila s přítelem. Momentálně ho spravuje její bratr Felix mladší, ale nemovitost jednoho dne připadne jeho synům Felixovi a Rafaelovi. 

Anna Slováčková se narodila do umělecké rodiny saxofonisty Felixe Slováčka a herečky Dagmar Patrasové. Od dětství se věnovala hudbě, především zpěvu. Účinkovala v muzikálech, hrála v televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě, zúčastnila se i jedné z řad show Tvoje tvář má známý hlas.

Česko v posledních letech dobře vědělo o jejích opakovaných problémech s rakovinou. Nejprve jí byl před šesti lety diagnostikován zhoubný nádor prsu. Podruhé a ještě silněji se zákeřná nemoc vrátila předloni na podzim. Rakovinu plic už Anička nepřekonala. Zemřela 6. dubna. 

Témata:  Anna Slováčková Felix Slováček Felix Slováček mladší

Související

Aktuálně se děje

8:38

Zemřel režisér Rob Reiner (†78). S manželkou ho někdo zavraždil

Z Hollywoodu přišla velmi smutná zpráva. Ve věku 78 let zemřel slavný režisér Rob Reiner, po smrti je i jeho manželka. Policie případ vyšetřuje pro podezření z vraždy. Podezřelým má být syn manželů Reinerových. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy