Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Habera si nebral servítky. Případ Češky, která naletěla, nenechal beze slov

Pavol Habera
Pavol Habera
Foto: Instagram Pavol Habera

Česká policie upozornila na neuvěřitelný případ, v němž nepřímo figuruje osobnost Paľa Habery. Není proto divu, že slovenský rocker se k celé záležitosti rozhodl také promluvit. Lidi vyzval, aby se naučili opět používat vlastní rozum. 

O neuvěřitelném podvodu, kdy obětí je žena z Třebíčska, informovala policie. Dotyčná uvěřila, že jí píše opravdový Habera a s podvodníkem vydávajícím se za rockera navázala milenecký vztah. Když podvedené došlo, že něco nesedí, zavolala do banky, kde se dozvěděla, že naletěla. Podle dostupných informací jí vznikla škoda ve výši téměř 44 tisíc korun. 

Sám frontman kapely Team se ke kauze vyjádřil na sociální síti. "Když mě na to pár lidí upozornilo, tak jsem se nejdřív pousmál, jak naivní lidé dokážou být. A potom mi té paní začalo být líto," napsal na instagramu. 

"Znova jsem si uvědomil, v jak zvláštní době žijeme. Sociální sítě, digitální svět, blesková informovanost a s tím vším spojená jednoduchá dostupnost 'zásahu' vytipovaných 'cílů' kreativními nápady z hlav celého spektra naší společnosti," uvedl zpěvák. 

Podle Habery vyhovuje naivita a nevzdělanost lidí obrovskému počtu spekulantů. "Ti využívají toho, jakou 'zbraň' dostali zadarmo do rukou a vesele masírují lidi svými názory a pravdami," konstatoval.

"Hodně souputníků z našeho kmene pohodlně podléhá - namísto toho, aby se vrátili k podstatě a k tomu, co nám je všem (také zadarmo) dáno při narození. Schopnost používat rozum a mít vlastní názor. Je načase znovu začít," vzkázal rocker. 

Témata:  Pavol Habera podvod

Související

Aktuálně se děje

8. června 2026 16:04

Češi znají soupeře na příštím hokejovém šampionátu. Slováci nás neminou

V NHL sice ještě zbývá korunovat letošního vítěze Stanley Cupu, ale v Evropě už je hokejová sezóna u konce. Vyvrcholila mistrovstvím světa ve Švýcarsku, kde Češi dokráčeli jenom do čtvrtfinále. Další šanci budou mít příští rok, přičemž už vědí, kudy povede cesta. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy