Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jak se točí Prostřeno? Na Vydru na place nenarazíte. Natáčení je velká operace

V Praze proběhla demonstrace na podporu Ukrajiny k třetímu výročí ruské invaze. (23.2.2025)
V Praze proběhla demonstrace na podporu Ukrajiny k třetímu výročí ruské invaze. (23.2.2025)
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Prostřeno je i navzdory nedávným spekulacím nadále neodmyslitelnou součástí programu televize Prima. O úspěch pořadu se starají manželé Václav Vydra a Jana Boušková, ale zejména soutěžící. Jak vlastně probíhá takové natáčení? 

Tvorba Prostřena se nedávno zkomplikovala kvůli zdravotním problémům Jany Bouškové, jejíž hlas za normálních okolností provádí diváky pořadem. Václav Vydra momentálně namlouvá nové epizody s kolegyní Janou Paulovou, kterou si vybral jako záskok. Na place natáčení je každopádně neuvidíte. 

Jak natáčení oblíbeného pořadu probíhá, to nedávno zjišťoval Deník. Filmové štáby jsou hned dva. Jeden se vydává za čtveřicí soutěžících, kteří jsou toho dne hosty pátého účastníka. K němu přijíždí druhý štáb hned ráno, aby se stihl natočit medailonek i proces vaření. Oba štáby pak spojí síly během samotné večeře. 

Denně vznikne 40 hodin materiálu, takže ani není divu, že mezi natáčením a odvysíláním uběhne nějaký čas. Konkrétně jsou to tři měsíce, během kterých si musí splnit svou práci i Vydra a Boušková, respektive Paulová. 

Prostřeno je na obrazovkách Primy už patnáct let, první epizoda se vysílala v březnu 2010. Jde o převzatou reality show, která se poprvé objevila na britské stanici Channel 4 pod názvem Come Dine With Me. Dnes pětice soutěžících soupeří o 70 tisíc korun. Původně to bylo jen 25 tisíc korun, později se výhra zvyšovala na 40 tisíc. 

Témata:  Prostřeno Václav Vydra Jana Boušková

Aktuálně se děje

8:27

Odešla její největší životní láska. Denisa Nesvačilová oznámila smutnou zprávu

Denisa Nesvačilová ve čtvrtek oznámila fanouškům smutnou zprávu, kterou zhruba týden tajila. Přišla totiž o čtyřnohého nejlepšího kamaráda, kterého označila za největší životní lásku.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy