reklama

TOP destinace v Tatrách

Takovým příkladem zajímavé destinace je v tomto ohledu Slovensko. Má totiž nám nejbližší velehory, a sice Tatry. A právě zde se můžeme hned podívat na jeden zajímavý tip na skvělou destinaci pro vaši dovolenou. V Nízkých Tatrách si totiž můžete rezervovat hotel Liptov, který vám nabídne nejrůznější možnosti ubytování. Záleží jen na vás, za jakými zážitky zde vyrážíte, přičemž ubytovat se můžete třeba v rámci hlavní chaty v široké nabídce nově zrekonstruovaných pokojů, případně také v nových chatkách TREE HOUSES, které představují ubytování v moderním stylu uprostřed lesa. Bude vás mimo jiné lákat:

  • Venkovní wellness
  • Návštěva zajímavostí v okolí

Pokud se jedná o okolí, tak to má opravdu mnoho co nabídnout, jak z pohledu vysokohorské turistiky, tak cyklistiky. Demänovská dolina toho nabízí k vidění mnoho, můžete vyrazit na památky a muzea, podívat se do nedalekých jeskyní. Samozřejmostí je možnost sportovních aktivit, plavání a relaxace na Liptově.

Připravte se na cestu

Abyste si svou dovolenou opravdu užili, tak pokud vyrazíte vlastním autem, měli byste rozhodně zpozornět. V prvé řadě je potřeba zkontrolovat své vozidlo před jízdou, aby vás nečekalo na cestě něco překvapivého. Určitě si ale můžete pomoci také zvýšením komfortu při cestování. V tomto ohledu vám mohou nepochybně pomoci nové potahy do auta, které zároveň plní ochrannou funkci čalounění sedaček. Pokud cestujete s malými dětmi, může to být opravdu výhoda. Abyste ochránili svého plechového miláčka na cestách, můžete využít také třeba:

  • Vany do kufru
  • Plachtu na auto

Zatímco kvalitní potahy chrání vaše čalounění sedaček, tak v případě vany do kufru se jedná o ochranu prostoru zavazadelníku. Aby bylo vaše auto více v bezpečí, zejména pokud budete například parkovat pod stromy, můžete využít také plachtu na auto.

Oblečte se, jak se na hory patří

Ochranu svého auta na cestách už máte vyřešenu, určitě ale nezapomínejte také na kvalitní oblečení pro sebe, zejména pokud se vydáváte právě na hory. Do svých zavazadel byste si měli nepochybně sbalit pohodlná trička, ale pamatujte na to, že počasí se může na horách rychle měnit. Proto myslete i na teplé oblečení, jako jsou mikiny a nepromokavé bundy. Volte také vhodnou trekingovou obuv. V teniskách se po horách nechodí.

Vybavení na túry a výlety

Už výše jsme hovořili o tom, že na horách, konkrétně pak rozhodně také v Tatrách, určitě můžete vyrazit na nejrůznější zajímavá místa a obdivovat přírodní úkazy. Před cestou na hory je rozhodně dobré vybrat turistické dalekohledy, které si můžete kdykoliv sbalit do batohu. Hory skýtají zajímavé výhledy, kterými stojí za to se pokochat. Na mnohá místa nedojdete, ale můžete na ně dohlédnout a podívat se na ně pěkně zblízka právě díky dalekohledu. Není to tedy jen fotoaparát, který nám mnohdy už nahradil mobil, ale měli bychom rozhodně myslet také na dalekohled.

Do přírody se určitě mohou hodit také nejrůznější praktické nástroje. Zejména nějaký ten cestovní nůž pro outdoorové využití. Pokud chcete kvalitu, zkuste si pořídit Kizlyar Supreme, který je kombinací ruské nožířské tradice a moderních západních technologií. Vyrábí nože, které v přírodě rozhodně uplatníte. Pro každý pobyt v přírodě by měl být takový outdoorový nůž samozřejmostí.

reklama