Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jsem nevinný, tvrdí Pavel Nedvěd. Italský soud ho však potrestal

Pavel Nedvěd a Dara Rolins
Pavel Nedvěd a Dara Rolins
Foto: Instagram Dara Rolins

Pavel Nedvěd spojil značnou část hráčské i funkcionářské kariéry s Juventusem Turín, ta druhá epizoda však neskončila zrovna nejlépe. Nedvěd byl totiž potrestán v kauze falšování klubového účetnictví. Za mříže ale naštěstí nemusí. 

Pavla Nedvěda momentálně známe jako manažera českých fotbalových reprezentací a zejména jako snoubence Dary Rolins. Už dříve se ale po ukončení hráčské kariéry věnoval fotbalu jako funkcionář italského Juventusu Turín. Právě tehdy se dostal do potíží.

Jak v pondělí informoval web ČT sport, Nedvěd byl v Itálii odsouzen na základě dohody k podmíněnému trestu v délce rok a dva měsíce v případu falšování finančních výkazů Juventusu, k němuž mělo docházet při přestupech a u výplat během pandemie nemoci covid-19, tedy v době, kdy byl český funkcionář viceprezidentem. 

Soudkyně přijala dohodu o trestu, přičemž nejdelší podmínku v délce rok a osm měsíců dostal někdejší prezident klubu Andrea Agnelli. Podle italských zákonů není v případě dohody o trestu nutné přiznat vinu. Fotbalová asociace ČR již oznámila, že Nedvěd bude pokračovat ve funkci manažera reprezentací. 

"V rámci vyšetřování kauzy Prisma se již dříve trestně-právně prokázalo, že jsem se ničeho protizákonného nedopustil a nejvyšší sportovní soud Italské fotbalové federace dokonce zrušil i původně udělený osmiměsíční zákaz činnosti," řekl Nedvěd pro server inFotbal.cz.

Bývalý fotbalista zdůraznil, že dohodu inicioval klub, přičemž jde o legitimní právní nástroj v podobných procesech, jehož prostřednictvím se předchází nekonečným sporům. "Z toho důvodu jsem vyhověl vedení klubu mého srdce i bývalým kolegům – a byť jako nevinný jsem souhlasil s přijetím kolektivní odpovědnosti," dodal.

Témata:  Pavel Nedvěd soudy Itálie

Související

Aktuálně se děje

30. listopadu 2025 14:40

Lipavský vyzval Babiše k omluvě. Politici se do sebe pustili kvůli fotce

Pravděpodobný příští premiér Andrej Babiš (ANO) nařkl končícího ministra zahraničí Jana Lipavského z toho, že na ministerstvu zašantročil jeho fotku ze setkání se současným šéfem Bílého domu Donaldem Trumpem. Lipavský to odmítl a vyzval Babiše, aby se omluvil. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy