Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Markéta Pekarová Adamová se svěřila fanouškům: Odpověděla na otázky na tělo

Markéta Pekarová Adamová
Markéta Pekarová Adamová
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) na Instagramu odpověděla na řadu dotazů od svých sledujících, přičemž odhalila mnoho zajímavostí nejen ze svého soukromí, ale i z politické sféry.

Předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová dostala na Instagramu mnoho otázek od svých sledujících, a proto se rozhodla na ně odpovědět. Například odpovídala na dotaz ohledně módy a líčení. „Já neměla žádného stylistu a ani nemám. Občas když jsem se potřebovala připravit na nějakou větší událost, typu předávání státních vyznamenání, tak jsem se poradila se stylistkou, ale obecně že by mi někdo řešil šatník, to tak není a řeším si ho opravdu sama," prozradila Pekarová Adamová. 

Další z fanoušků se jí zeptal, jak tráví svůj volný čas. „Snažím se mít čas na manžela a trávit ten čas co nejvíce aktivně, ať už třeba jezdíme na kole, nebo sportujeme, jezdíme na výlety, turistika je naše oblíbená aktivita a v zimě běžky, lyže. Ale také si ráda čtu. Snažím se přečíst alespoň jednu dvě stránky denně," odpověděla předsedkyně sněmovny. 

Dále také reagovala na vítězství Donalda Trumpa v amerických volbách. „Kdybych měla tu možnost, tak bych jej nevolila. Na druhou stranu my jako Česko i jako Evropa musíme pracovat s jakýmkoliv prezidentem. Měli bychom být sebevědomí a dostatečně asertivní. Bude to možná o něco těžší, ale je to realita," uvedla. 

Jeden z dotazů se zaměřil na to, proč se Markéta Pekarová Adamová jeví arogantně. „Já si nemyslím, že bych se tvářila arogantně, a doufám, že si nezaměňujeme to, že když mluvím o vážných věcech, tak je komentuji s vážnou tváří. Mně to přijde zcela adekvátní tomu, co řešíme, a těm situacím. A přišlo by mi zvláštní, kdybychom si z toho dělali nějakou legraci nebo to zlehčovali. Možná to na někoho může působit takhle, ale kdo mě zná, tak ví, že arogantní nejsem a že se mně tuto nálepku snaží přišít opozice," sdělila Pekarová Adamová svým sledujícím.

Padla i otázka, zda ji politika baví. Šéfka sněmovny odpověděla jasným "ano", že jí politika dává smysl. Přiznala však, že nejsou všechny části této práce příjemné, zejména dohadování se s lidmi, se kterými by se dohadovat nechtěla. "Ale patří to k tomu," dodala.

Témata:  Markéta Pekarová Adamová

Související

Aktuálně se děje

1. března 2026 11:14

28. února 2026 23:19

Íránský ajatolláh Alí Chameneí byl zabit

Americký prezident Donald Trump v sobotu večer potvrdil, že íránský nejvyšší vůdce, ajatolláh Alí Chameneí, byl zabit při rozsáhlém společném úderu Spojených států a Izraele. Trump tuto zprávu oznámil prostřednictvím své sociální sítě Truth Social, kde Chameneího označil za jednoho z nejhorších lidí v historii. Podle prezidenta je jeho smrt spravedlností nejen pro íránský lid, ale i pro Američany a občany mnoha dalších zemí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Zdeněk Svěrák

Jedinečný Zdeněk Svěrák. ČT odhalila, co chystá k jeho kulatinám

Zdá se to neuvěřitelné, ale dramatik, scenárista, textař, herec, spisovatel a cimrmanolog Zdeněk Svěrák oslaví 28. března 90. narozeniny. Obraz české kulturní scény spoluvytváří od šedesátých let minulého století. Je držitelem řady ocenění, od Litery přes Českého lva až po nejvyšší státní ocenění Řád bílého lva. K jeho jubileu Česká televize uvede dvacet pořadů, které budou na ČT1, ČT art, ČT: D i v iVysílání.