Markéta Pekarová Adamová

Markéta Pekarová Adamová

Pekarová Adamová ve Washingtonu apeluje na další pomoc Ukrajině

Domov

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v rámci doprovodného programu k summitu NATO v americkém Washingtonu zúčastnila setkání čelných představitelů parlamentů členských zemí. Ve svém příspěvku apelovala za intenzivnější podporu bránící se Ukrajiny, vyplývá z tiskové zprávy. 

Petr Pavel a Petr Fiala

Nejvyšší ústavní činitelé jednali o české zahraniční politice

Domov

Na Pražském hradě se ve čtvrtek řešila koordinace české zahraniční politiky, schůzku nejvyšších ústavních činitelů hostil prezident Petr Pavel. Řeč přišla nejen na dění na Ukrajině a v Izraeli, ale také například na vztah k Číně. Politici si také vyjasnili postoj k otázce obsazení postu českého velvyslance v Rusku.

Markéta Pekarová Adamová

Domov

Šéfka Sněmovny Pekarová Adamová nadále povede vládní TOP 09

TOP 09 zahájila v sobotu dopoledne celostátní sněm, který se koná v pražském hotelu Clarion. Vládní strana si na něm volí vedení, které ji povede do příštích sněmovních voleb. Funkci předsedkyně s přehledem obhájila šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Jinak by se ale ve vedení mohly objevit nové tváře.

Volodymyr Zelenskyj přijel na jednání s premiérem Petrem Fialou. (7.7.2023)

Zelenskyj jednal s Fialou. Česko poskytne Ukrajině další vojenskou pomoc

Domov

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj má za sebou páteční jednání s českými politiky. Premiér Petr Fiala (ODS) oznámil, že Česko poskytne zemi napadené Ruskem další vojenskou pomoc, například helikoptéry či munici. Podporuje také její ambice stát se členem NATO a EU. Poté se Zelenskyj setkal s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS) a předsedkyní Sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09). Po poledni z Prahy odletěl, podle dostupných informací má dnes navštívit Turecko.

Markéta Pekarová Adamová

Opoziční hnutí neprosadila odvolání Pekarové Adamové z čela Sněmovny

Domov

Opoziční hnutí ANO a SPD neprosadila odvolání Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) z funkce předsedkyně Sněmovny. Výsledek dnešního hlasování se vzhledem k rozložení sil v dolní komoře předem očekával. Opozice vytýkala šéfce Sněmovny způsob řízení schůzí dolní komory. Pekarová Adamová označila důvody za liché. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) je útok opozice na ni bezdůvodný a zástupný, chtěla se podle něho vymezit proti koaliční vládě.

Markéta Pekarová Adamová

Svět

Česko je a bude na straně Tchaj-wanu, řekla Pekarová v tamním parlamentu

Před ztrátou svobod a demokracie dnes ve vystoupení před tchajwanským parlamentem varovala předsedkyně české Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Zdůraznila, že Česká republika je a nadále zůstane na straně ostrovního státu, příběhy českého a tchajwanského lidu se podle ní prolínají.

Markéta Pekarová Adamová a Marian Jurečka

Pekarová v Soulu jednala o možných dodávkách jihokorejských léků do ČR

Domov

Nedostatek některých léků na českém trhu by mohly pomoci vyřešit dodávky z Jižní Koreje. ČTK to dnes ze Soulu před svým odletem na Tchaj-wan telefonicky řekla předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová, která o věci hovořila s jihokorejským premiérem Han Duk-soem. O podle ní "klíčové záležitosti" s korejskými partnery vyjednával také náměstek ministerstva zdravotnictví Jakub Dvořáček. Pekarová upozornila, že před vstupem jihokorejských léčiv na český trh je nutné ještě například posouzení Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Radek Vondráček (vpravo)

Návrh na odvolání Pekarové Adamové z čela Sněmovny je gestem, uvedl Vondráček

Domov

Opoziční návrh na odvolání předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) pokládá její předchůdce ve funkci Radek Vondráček (ANO) za politické gesto. Opozice si je vzhledem k rozložení sil v dolní komoře podle něho vědoma toho, že neuspěje. Pekarová Adamová vidí za postupem opozice její neschopnost zaujmout veřejnost.

Markéta Pekarová Adamová

Domov

Poslanci ANO a SPD sesbírali přes 80 podpisů k podání návrhu na odvolání Adamové

Skupina poslanců opozičních hnutí ANO a SPD sesbírala přes 80 podpisů k podání návrhu na odvolání předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli postupu jednání o snížené valorizaci penzí. Na dnešní tiskové konferenci před schůzí dolní komory to uvedla šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová.

Markéta Pekarová Adamová

Pekarová Adamová: Zvýšení věku pro odchod do důchodu TOP 09 podporuje

Domov

Zvýšení věku pro odchod do důchodu koaliční TOP 09 podporuje, vláda ale musí předložit celkovou reformu penzí. V dnešní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News to uvedla předsedkyně TOP 09 a Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Naopak opoziční hnutí SPD podle šéfa jeho poslaneckého klubu Radima Fialy se stanovením věku až na 68 let místo nynějších 65 let nesouhlasí. Podle Pekarové Adamové je ale věk 68 let jen jednou z variant.

Markéta Pekarová Adamová

Na Tchaj-wan pojedou podle šéfky Sněmovny i zástupci až pěti desítek firem

Domov

Ve sněmovní delegaci, jež koncem března navštíví Tchaj-wan, budou podle předsedkyně dolní komory Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) představitelé čtyř nebo pěti desítek firem. Pekarová Adamová v dnešní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News uvedla, že zatím nemá odezvu na nabídku jednoho místa pro zástupce týmu zvoleného prezidenta Petra Pavla. Místo nabídla také pro zástupce horní parlamentní komory.

Petr Pavel a Eva Pavlová

Na Pavlovu inauguraci by mohli dostat pozvánku i prezidenti okolních států

Domov

Na inauguraci zvoleného prezidenta Petra Pavla by mohli dostat pozvánku i prezidenti okolních států. České televizi to dnes řekla předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Společná schůze Sněmovny a Senátu, na níž Pavel složí slib a kterou předsedkyně dolní komory svolává, se uskuteční 9. března ve Vladislavském sále Pražského hradu.

Markéta Pekarová Adamová

Svět

Čína označila chystanou návštěvu Pekarové Adamové na Tchaj-wanu za chybný krok

Čína dnes označila plánovanou návštěvu předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové na Tchaj-wanu za nesprávné rozhodnutí a vyzvala k jejímu zrušení. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na čínské ministerstvo zahraničí. Pekarová Adamová na twitteru reagovala vyjádřením, že cesta je rozhodnutím předsedkyně Sněmovny suverénní země.

Petr Fiala (ODS)

Fiala očekává vysokou volební účast, kampaň označil za "skutečně odpornou"

Domov

Premiér Petr Fiala (ODS) očekává ve druhém kole prezidentské volby vysokou volební účast. Věří, že voliče neodradila tvrdá, místy podle něj "skutečně odporná" kampaň. S vítězem se chce brzy sejít. Sám vyjádřil podporu generálovi ve výslužbě Petru Pavlovi, jehož protikandidátem je bývalý předseda vlády Andrej Babiš (ANO).

Petr Fiala (ODS)

Pavla do druhého kola podpořili Fiala, Rakušan, Bartoš a další šéfové stran

Domov

Premiér Petr Fiala (ODS) vyzval k podpoře bývalého vysokého představitele české armády Petra Pavla ve druhém kole prezidentských voleb. Novinářům dnes řekl, že v hlasování mezi Pavlem a bývalým premiérem Andrejem Babišem (ANO) půjde o souboj hodnot demokracie, respektu k ústavě a prozápadní orientace proti populismu, lžím a příklonu k Rusku. Pavla podpořili i šéf Pirátů Ivan Bartoš, šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, lídr lidovců Marian Jurečka a předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:38

Fiala přirovnal Putina k Hitlerovi. Orbánova cesta není v zájmu Evropy ani ČR, řekl

Předseda vlády Petr Fiala poskytl britskému serveru Guardian rozsáhlý rozhovor mimo jiné o „mírové misi“ maďarského premiéra Viktora Orbána, možném nástupu Donalda Trumpa do pozice šéfa Bílého domu a další podpoře Ruskem napadené Ukrajině.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy