Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

OBRAZEM: Kostka či Satoranský se přišli rozloučit s legendárním Karlem Heřmánkem

Lidé se v Divadle Bez zábradlí loučí s Karlem Heřmánkem. (7.9.2024) Fotogalerie +46
Lidé se v Divadle Bez zábradlí loučí s Karlem Heřmánkem. (7.9.2024)
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

V sobotu od 10 hodin má veřejnost možnost se v Divadle Bez zábradlí v Praze rozloučit s legendárním hercem Karlem Heřmánkem, který zemřel před dvěma týdny. Bylo mu 76 let. Sbohem mu již během dnešního dne přišli dát obyčejní lidé i herečtí kolegové. 

Fotograf serveru Globe24.cz na místě zachytil například herce Jaroslava Satoranského a Petra Kostku, kteří společně zanechali vzkaz v kondolenční knize. Do té od dopoledne přibývají i texty od obyčejných lidí, kteří se přišli s Heřmánkem rozloučit. Řada institucí poslala do Divadla Bez zábradlí smuteční věnce, jeden dorazil třeba z barrandovských studií. 

Veřejné poslední rozloučení s Heřmánkem se pod heslem "Den s Karlem" koná v prostorách divadla, které zesnulý herec po sametové revoluci založil. Lidé mohou dorazit až do 17 hodin. Na místě mají možnost zavzpomínat na jeho profesní a osobní život či stěžejní filmové, televizní a divadelní role. Divadelní kavárna slouží jako místo pro setkání, u vchodu je pietní místo.

Heřmánek zemřel během předminulého víkendu. V sobotu 24. srpna spáchal sebevraždu, když obrátil zbraň proti sobě na střelnici na Příbramsku. O den později o jeho úmrtí informovala rodina prostřednictvím oficiálních účtů Divadla Bez zábradlí.

Karel Heřmánek vystudoval brněnskou JAMU, kde byl spolužákem Jiřího Bartošky, Pavla Zedníčka a Jany Švandové. Po absolvování školy začal svou kariéru v brněnském avantgardním Divadle Na provázku, následně působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. V roce 1976 se vrátil do Prahy, kde až do roku 1990 hrál v Divadle Na zábradlí. Po rozpadu této scény založil jedno z prvních soukromých divadel v Česku – Divadlo Bez zábradlí.

Heřmánek byl také výraznou osobností dabingu, kde propůjčil svůj hlas postavě Doylea (Martin Shaw) v britském seriálu Profesionálové. Právě při práci v dabingovém studiu se seznámil se svou druhou manželkou Hanou, se kterou má tři syny. Z předchozího manželství pocházejí jeho dvě dcery.

Témata:  Karel Heřmánek úmrtí Divadlo Bez zábradlí

Související

Aktuálně se děje

18. listopadu 2025 21:31

18. listopadu 2025 9:19

ANO chce za premiéra jedině Babiše, potvrdil Havlíček

Předseda ANO Andrej Babiš je nadále jediným kandidátem hnutí na premiéra, řekl místopředseda zmíněného subjektu Karel Havlíček. Reagoval tak na pondělní vyjádření prezidenta Petra Pavla. Hlava státu trvá na tom, aby Babiš vysvětlil veřejnosti, jak vyřeší svůj střet zájmů. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy