Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Starosti s pohřbem Krampola. Pořadatel konečně vysvětlil, jak to celé bylo

Jiří Krampol, herec a moderátor
Jiří Krampol, herec a moderátor
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Pohřeb Jiřího Krampola, který zemřel o uplynulém víkendu ve věku 87 let, má sice stanovený termín i místo konání, ale výměna názorů mezi těmi, kdo smuteční obřad pořádají nebo ho chtěli pořádat, pokračuje. 

Nakonec je to podnikatel Tomáš Zajíc, který má celou záležitost na starosti, takže již ve středu večer odhalil, že poslední rozloučení proběhne v pátek 8. srpna od 13:00 ve velké obřadní síni Krematoria Strašnice v Praze a bude přístupné pro přátele zesnulého i širokou veřejnost. Přesto si tento muž neodpustil ještě jeden vzkaz Miloši Schmiedbergerovi, manažerovi Jiřího Krampola.

Zajíc napsal, že na rozdíl od Schmiedbergera nemá zapotřebí vystupovat v médiích. Chování manažera označil za nevhodné a nedůstojné a odsoudil ho. "A teď to nejdůležitější: vše jsem podnikal se souhlasem Jirkovy bývalé manželky i jeho dvou synů. Měl jsem jejich požehnání k tomu, abych pohřeb zorganizoval," uvedl ve vyjádření na instagramu.

Podnikatel připomněl, že jako první věděl o Krampolově smrti a na jeho přání o ní také jako první informoval veřejnost. "Protože jsem byl kontaktován jako první, měl jsem v pondělí 28. 7. povinnost vyzvednout z nemocnice Jirkovy osobní věci i ohledací list. Následně jsem kontaktoval pohřební službu a zajímal se o převoz těla, který už mezitím proběhl," popsal.

Zajíc posléze jednal s pohřební službou, jejíž pracovníci mu řekli, že k pohřbu se zatím nikdo nehlásí. "Domluvil jsem se s paní z pohřební služby, že pokud se nikdo nepřihlásí ani v úterý dopoledne, pohřeb převezmeme s přáteli na sebe a okamžitě ho zaplatíme," konstatoval.

Protože se nikdo nepřihlásil, organizace se ujal. Jinak by měl Krampol pouze sociální pohřeb. "Až v tu chvíli, když už jsme měli pohřeb zařízený, se ozval pan Schmiedberger," prozradil podnikatel, kterému manažer zavolal.

"Hovor byl velmi konfrontační, plný vulgarit a výhrůžek násilím. Řekl jsem mu, ať se uklidní a vysvětlí, co mu vlastně vadí," podotkl Zajíc s tím, že výhrůžky pokračovaly. "Navrhl jsem mu, že se můžeme sejít a domluvit se, jak se může na pohřbu podílet. Místo toho opět následovaly výhrůžky, prohlášení, že je 'voják a solitér' a že chtěl pohřeb zařídit sám," pokračoval.

Schmiedberger poté podle Zajíce zavěsil a začal šířit nepravdivé informace. Lidi vyzval, aby si obrázek o situaci udělali sami. "Jirka bude mít krásný a důstojný pohřeb - přístupný všem, bez jakýchkoliv exkluzivních smluv s médii," dodal podnikatel. 

Témata:  Jiří Krampol

Související

Aktuálně se děje

28. října 2025 10:20

Veronika Gajerová dosáhla oddlužení

Herečka Veronika Gajerová (62) může konečně po pěti letech klidně spát. Soud totiž v říjnu rozhodl o jejím oddlužení a tím ukončil její insolvenční řízení. Od roku 2020 splácela Gajerová celkem 41 věřitelům částku 3 204 631 Kč. Někteří věřitelé si sice před zrušením jejího úpadku stěžovali, že dostali málo, ale soud herečku nakonec z jejích problémů osvobodil.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy