Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tajemství ohledně smrti Karla Heřmánka (†76). O tomhle se nemá moc mluvit

Lidé se v Divadle Bez zábradlí loučí s Karlem Heřmánkem. (7.9.2024)
Lidé se v Divadle Bez zábradlí loučí s Karlem Heřmánkem. (7.9.2024)
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Každým dnem se blíží letní prázdniny, v jejichž závěru uplyne rok od nečekané smrti Karla Heřmánka, který si k překvapení blízkých i kamarádů sám vzal život. Zaskočil i hereckého kolegu Zdeňka Maryšku. Ten nyní prozradil něco, co asi neměl. 

Podle Maryšky existuje mnoho hypotéz o tom, proč si jeho vážený kolega vzal život. Sám je smířený s tím, že pravdu se lidé nikdy nedozvědí. Herec každopádně zavzpomínal, že před tragédií nebylo nic na první pohled patrné.

"Asi dva měsíce před tím, než se na té střelnici u Příbrami zastřelil, jsme měli derniéru muzikálu Cikáni jdou do nebe v jeho Divadle Bez zábradlí. Karel tam tehdy přišel se svou ženou Hankou a byl úplně normální. Ale herci jsou takoví, přizpůsobí se různým příležitostem," řekl v rozhovoru pro Blesk. 

Pak možná prozradil něco, co neměl. "V rámci těch dohadů potom mi jeden známý doktor říkal, že chodil na psychiatrii. Ale o tom by se vlastně nemělo moc mluvit," podotkl Maryška.

Osmasedmdesátiletý herec nevěří tomu, že by Heřmánek takovým způsobem řešil bolesti od trojklaného nervu. "To mi připadá trochu jednoduché, udělat to jenom kvůli tomu," dodal. 

Karel Heřmánek starší zemřel v sobotu 24. srpna 2024, když obrátil zbraň proti sobě na střelnici na Příbramsku. O den později o jeho úmrtí informovala rodina prostřednictvím oficiálních účtů Divadla Bez zábradlí. Policie později oznámila, že událost po předchozím zahájení úkonů trestního řízení pro možné podezření z účasti na sebevraždě odložila. 

Témata:  Karel Heřmánek

Související

Aktuálně se děje

6. října 2025 9:56

Nepříjemný kolaps Markéty Konvičkové. Svědci popsali, co se stalo

Obdiv si nepochybně zaslouží Markéta Konvičková za to, jak se potýká s vážnými zdravotními problémy. Občas by ale mohla být více obezřetná. Před uplynulým víkendem se jí totiž před zraky lidí stala velká nepříjemnost. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy