Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tomu se nechce věřit. Co může Soukup ve sporu s Hanychovou napadnout?

Jaromír Soukup a Agáta Hanychová
Jaromír Soukup a Agáta Hanychová
Foto: Instagram/Agáta Hanychová

Napětí mezi Agátou Hanychovou a Jaromírem Soukupem opět stouplo, jak se řeší nejnovější závěry policejního vyšetřování či záběry zářijové potyčky, protože už je viděl i někdo jiný než policisté. Strážci zákona si o incidentu udělali vlastní obrázek. Některé věci ale budí pochybnosti. 

Policejní vyšetřovatelé měli videozáznamy zářijové potyčky také k dispozici a dospěli k vlastním závěrům, na které upozornil web extra.cz. Soukup si o sobě nepřečetl moc příjemné věci.

"K videozáznamu lze konstatovat, že Soukup, ač se mediálně prezentuje jako profesionální boxer, zřejmě vlivem ponížení a zhrzeného ega nevyhodnotil vzniklou situaci racionálně, po aktivní fyzické obraně Dopity, jejímž vlivem padá na dlážděný betonový přístupový chodník k domu, otřesen vstává a znovu na Dopitu fyzicky útočí," citoval web z policejního spisu.

Podle odborníka je ale použití některých slov, například těch o egu, poměrně nestandardní. "Skoro se mi nechce věřit, že by někdo od policie něco takového opravdu napsal do oficiálního dokumentu. To mi nepřijde úplně obvyklé a v pořádku," řekl advokát oslovený serverem extra.cz. 

Podle experta by policisté rozhodně neměli používat hodnotící soudy bez důkazů. Jen ty mají při vyšetřování opravdovou relevanci. "Subjektivní hodnocení skutků a myšlenek aktérů popisovaného dění jí ale nepřísluší a bezpochyby to je přezkoumatelné, například soudy," dodal. 

Celý spor tak možná získává novou zápletku, zvlášť když je známo, že obě strany se závěry vyšetřování tak úplně nesouhlasí. 

Témata:  Jaromír Soukup Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

9:12

Mohou být nepostřehnutelná i devastující. Co je zemětřesení a jak vzniká?

Zemětřesení jsou jedním z nejmocnějších a nejničivějších přírodních jevů, které mohou v jediném okamžiku způsobit obrovské škody a změnit krajinu k nepoznání. Přestože se s nimi setkáváme především ve spojení s katastrofami, jsou běžnou součástí dynamiky naší planety. Jak ale vlastně vznikají a co se při nich děje pod povrchem?

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy