Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vydra bez servítek o Rusku: Jen bída, zmar a chlast. Ať si to nechají

V Praze proběhla demonstrace na podporu Ukrajiny k třetímu výročí ruské invaze. (23.2.2025)
V Praze proběhla demonstrace na podporu Ukrajiny k třetímu výročí ruské invaze. (23.2.2025)
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

I slavní umělci nemají problém se opřít do Ruska jako do agresora ve válce na Ukrajině, od jejíhož začátku uplynuly v pondělí tři roky. Čeští podporovatelé Kyjeva se sešli již o víkendu na Staroměstském náměstí, kde se slova chopil i Václav Vydra. A známý herec se s tím opravdu nemazal. 

Vydra měl místo ve společnosti dalších řečníků, mezi nimiž nechyběl ani prezident Petr Pavel, který vyjadřuje podporu Ukrajině již od kampaně před volbami hlavy státu na začátku roku 2023. To manžel Jany Bouškové přiznal, že nečekal, že po sametové revoluci bude ještě někdy demonstrovat za správnou věc.

"Před 36 lety jsem si myslel, že už na náměstí nebudu muset chodit, ale cítím nutnost být tu s vámi a vzdát vám dík, že jste tu," spustil v sobotu z pódia v centru Prahy. "Nikdo z nás nechce zničit a okupovat Rusko, jen ho chceme poslat tam, kam patří, tedy do Ruska," zdůraznil svůj pohled na věc.

Během projevu si pomohl i slovy slavného spisovatele a básníka. "Karel Havlíček Borovský napsal, že navštívil Rusko jako Slovan a vrátil se jako Čech. Rusko je země bídy, zmaru a chlastu a rozsáhlých literárních děl o bídě, zmaru a chlastu. Světu přináší jen výše zmíněné, bez výjimky," prohlásil herec.

Svou řeč pak uzavřel výzvou k podpoře Ukrajiny. "Podporujte Ukrajinu, potřebuje to, my to také potřebujeme. Sláva Česku, sláva Ukrajině," dodal závěrem Vydra, který teď může čekat nepěkné vzkazy od příznivců Moskvy. 

Témata:  Václav Vydra Rusko demonstrace na podporu Ukrajiny (25.2.2025)

Aktuálně se děje

17. srpna 2026 9:21

Policie vyšetřuje vraždu v Českých Budějovicích. Obětí je žena

Jihočeská policie vyšetřuje vraždu, která se stala během uplynulého víkendu přímo v Českých Budějovicích. Zemřela žena, podezřelého muže se policistům podařilo rychle zadržet. Nikomu tak nehrozí další nebezpečí. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy