Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zdraví a vitalita jako vaše cesta k sebevědomí. Jak na to?

Proč se tolik bojíme o zrak?
Proč se tolik bojíme o zrak?
Foto: Pixabay

Komerční sdělení (Globe24.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah).

V dnešní době si stále více lidí uvědomuje, že zdraví je to nejcennější, co máme. Možná už dnes děláte pro své zdraví v rámci možností nemálo a jistě na sobě sami cítíte, že pokud je vám dobře, tak jste i mnohem sebevědomější a šťastnější. Právě proto ostatně o své zdraví pečujeme, pro sebe a pro svůj pocit. Pomoci vám na vaší cestě ale mohou také mnohé doplňky a přípravky, které mohou zabrat tam, kde pouhá píle a odhodlání nestačí.

Léčivá síla konopí

Jedním z takových přípravků je třeba lékařské konopí. O léčivých účincích konopí je toho známo a popsáno už mnoho, a tak je jasné, že je nemá smysl ignorovat. V tomto ohledu se vyplatí vyzkoušet CBD konopí, které v posledních letech zažívá opravdový boom. Má totiž širokospektrální účinky, kdy může pomoci v situacích jako jsou:

  • Problémy s psychikou, úzkosti a deprese
  • Skleróza, Alzheimerova a Parkinsonova choroba
  • Chronické bolesti

Velice často mají tyto extrakty v oblibě také sportovci, protože může pomoci s regenerací po sportovním výkonu. Důležité je, že obsahuje nenasycené mastné kyseliny omega-3 a omega-6, ale také vitamíny, jako třeba A a E. Je tak vítaným posílením imunitního systému a má protizánětlivé účinky.

Být stále mlád

Zdraví a krása jsou často spojené nádoby. Zdravý člověk je pozitivní a mnohem více z něj vyzařuje i krása jeho osobnosti. Důležité je třeba zdraví naší kůže, která je v našem těle největším orgánem, ačkoliv si to málokdo uvědomuje. Na kůži je dobré používat retinol, který představuje vitamínové sérum, mimo jiné chránící pokožku. Jeho unikátní složení obsahuje také vitamíny C, E a F. Vaší pokožce:

  • Dodává hydrataci a chrání ji před poškozením
  • Podílí se na správné obnově kůže

Toto vše má mimo jiné u kůže výrazný vliv na odstraňování vrásek. A je přece známým faktem, že čím méně vrásek máme, tím vypadáme mladší. Myslete pouze na to, že při používání retinolu je dobré se vyvarovat přímému slunečnímu záření a je vhodné používat vysokou ochranu proti slunci.

Zdravý a krásný chrup je vaše vizitka

Není to ale pouze o kráse kůže, ale také o našem chrupu, který patří k těm částem našeho těla, jež jsou dobře vidět. Velmi často se přitom říká, že zdraví našeho chrupu hodně vypovídá o tom, jak jsme zdraví celkově. Můžete však chodit často a pravidelně k dentistovi i na zubní hygienu, ale přesto nemusíte být s výsledkem zcela spokojeni, protože zkrátka máte zažloutlé zuby. Je dobré se v takovém případě poradit, jak na bělení zubů, které může být dnes i velmi šetrné, přitom s perfektními výsledky. Na trhu dnes také najdete produkty, které si můžete aplikovat sami, často původem z USA, kde mají s bělením zubů asi největší zkušenosti. Každá hollywoodská hvězda totiž vždy potřebovala perfektní chrup.

Bavte se a buďte šťastni

Na naše zdraví má velký vliv psychika. Je důležitá pravidelná duševní očista. Mezi oblíbené kratochvíle dospělé populace samozřejmě patří také sex. Řešte své problémy, pokud vy nebo naopak váš partner nemůže dosáhnout tvrdé erekce. Pomůže vám to ke spokojenějšímu sexuálnímu životu a ke šťastnějšímu vztahu. Mnohdy to dokáží řešit také přírodní preparáty.

Čas od času si jistě můžete dopřát také něco méně zdravého pro tělo, zato účinného zejména na psychiku. Je řada zlozvyků, které lidé mají, některé jsou horši než jiné. Pamatujete například na práskací cigarety? Ačkoliv se zrovna nejednalo o to nejškodlivější, tak byly zakázány EU. Najít si chvilku a mít možnost vychutnat práskací kapsle pro cigarety s příchutí, přitom bylo velmi oblíbené. Omezeny jsou dnes tyto produkty i v některých státech USA, kde vznikly. Možností, jak se dostat do pohody dnes ale najdete stále nemálo, ale určitě se raději soustřeďte vždy na ty zdravější.

Témata:  pr článek zdraví

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy