reklama

Evu Pilarovou trápily vážné zdravotní potíže od loňské operace ledvin. Lékaři ji před časem nechali přesunout z nemocnice na pražském Karlově náměstí do Domova svatého Karla Boromejského v pražských Řepích, kde se o ni staraly řádové sestry.

Pilarová se narodila 8. srpna 1939 v Brně jako Eva Bojanovská. Zpívala už od dětství, koncem 50. let začala na brněnské JAMU studovat operní zpěv, v roce 1960 ale školu opustila a nastoupila do pražského divadla Semafor. Během následujících let třikrát zvítězila v anketě Zlatý slavík.

Jejím prvním manželem byl v letech 1960–1964 hudebník Milan Pilar, jehož příjmení nosila až do smrti. Společně s ním měla syna Milana. Od roku 1984 je jejím manželem tanečník Jan Kolomazník, který ji do poslední chvíle navštěvoval. 

Kolomazník ještě před pár dny promluvil o tom, jak se jí daří. „Má větší chuť k jídlu, u boromejek naštěstí dobře vaří, na milovanou vepřovou panenku na minutku si ale bude muset ještě počkat,“ prozradil Kolomazník, který už by legendární zpěvačku měl zase rád doma.

Loading...

2 komentáře (Poslední 15.03. 12:48) Napište svůj názor

reklama