Moskva - Rusko odmítá být zneužito v americké předvolební kampani. Ke skandálu kolem úniku obsahu elektronické pošty mezi členy americké Demokratické strany to dnes řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.
Obsah e-mailů byl zveřejněn těsně před nominačním sjezdem Demokratické strany, i když o útoku na své servery a o ruské stopě strana informovala už v dubnu. Načasování podle amerických demokratů svědčí o záměru Moskvy ovlivnit výsledek voleb v USA.
"Jsme svědky posedlosti zneužít Rusko ve volební kampani v USA. Rodina jednoho z kandidátů ty absurdní informace okamžitě dementovala," sdělil Peskov před novináři s odkazem na syna kandidáta republikánů Donalda Trumpa.
"Včera (v pondělí) se objevily informace, podle nichž byl Trumpův poradce Carter Page v Moskvě a sešel se se (šéfem prezidentské kanceláře) Sergejem Ivanovem. Rusko je bohužel zneužito ve volební kampani. Není to žádná novinka, používá se tu starý trik. Není to dobré pro bilaterální vztahy, ale chápeme, že je třeba toto špatné období překonat," řekl Peskov.
Podle agentury Interfax Ivanov nebude informaci o schůzce s Trumpovým poradcem komentovat.
Související
17. května 2025 16:19
16. května 2025 18:33
14. května 2025 18:30
10. května 2025 19:47
10. května 2025 15:17
9. května 2025 20:55