Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Němci mají jasno: Mezi terorismem a migrační politikou je souvislost

Mnichov, ilustrační foto
Mnichov, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Berlín - Němci jsou prakticky přesně na polovinu rozděleni v názoru na to, jestli existuje souvislost mezi migrační politikou spolkové vlády a čtveřicí útoků z poslední doby.

Zatímco 49 procent jich žádnou souvislost nevidí, 47 procent ano, ukázal průzkum, který zveřejnil magazín Spiegel.

Spojitost mezi krvavými incidenty z Mnichova, Würzburgu, Reutlingenu a Ansbachu a migrační politikou vidí nejčastěji příznivci Alternativy pro Německo (88 procent), nejméně naopak voliči Zelených (23 procent), jejichž politika je vůči běžencům nejvstřícnější. U dalších parlamentních stran se procento pohybuje od 39 (CDU/CSU) po 46 (Levice).

Série čtyř útoků zasáhla Německo od 18. do 24. července. Útoky z Würzburgu a Ansbachu, za nimiž stáli afghánský, respektive syrský uprchlík, považují německé úřady za teroristické. Oba útoky si vyžádaly několik zraněných. Sedmnáctiletého Afghánce, který nožem a sekerou napadl cestující regionálního vlaku do bavorského Würzburgu, zastřelila policie. Také sedmadvacetiletý Syřan, který se odpálil v bavorském Ansbachu, při činu zemřel.

Témata:  Německo terorismus uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

16. srpna 2025 18:16

Poprask v Británii: Restaurace spojená s Meghan odmítla obsloužit viceprezidenta J.D. Vance

Viceprezident J.D. Vance se se svou rodinou vydal na dovolenou do Spojeného království. Během svého pobytu se podle informací webu Mirror ocitl v nepříjemné situaci, když se restaurace, kterou si vybral, odmítla se zástupci Bílého domu vůbec bavit. Zaměstnanci oblíbeného podniku totiž pohrozili, že pokud budou muset Vanceovi obsluhovat, rovnou odejdou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy