Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pozdvižení v Chorvatsku: Turistky vyrazily na nákup nahé

Žena, ilustrační fotografie
Žena, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Hvar - Pořádné pozdvižení způsobily na chorvatském ostrově Hvar dvě britské turistky. Pod rouškou noci vyrazily do rychlého občerstvení úplně nahé! Chorvatská policie je přitom na podobné prohřešky přísná. Pokuty dosahují až hranice 10 tisíc korun.

Hvar patří mezi vyhledávané turistické destinace. Ročně sem jezdí i tisíce Čechů. Je tu řada nudistických pláží. Mimo tyto pláže je ovšem nepřípustné, aby lidé chodili nazí.

Dvě zcela nahé Britky tak vzbudily v ulicích Hvaru pozdvižení. Lokální média spekulují, že nešlo o nudistky, protože na fotografiích je podle opálení jasně vidět, že se předtím opalovaly v bikinách.

Místní samosprávy dokonce často po turistech vyžadují, aby se mimo pláže po ulicích měst pohybovali řádně oblečení. Ani plavky nejsou dostačujícím oděvem.

V centrech historických měst Dubrovníku, Zadaru nebo Splitu dokonce udělují pokuty za chůzi po ulicích v plavkách, které dosahují až výše 10 tisíc korun.

Jak se policie vypořádala s dvojicí nahých Angličanek, místní média neuvádějí.

Témata:  turisté ženy Chorvatsko

Související

Aktuálně se děje

9:08

Už tady nemusela být. Markéta Konvičková otevřeně promluvila o boji s nádorem

Celé Česko sleduje statečný boj Markéty Konvičkové s vážnými zdravotními potížemi, kdy se jí navzdory nepříjemné diagnóze daří žít normální život. Sympatická zpěvačka nyní odhalila, jak se aktuálně cítí. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy