Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Prezident Obama zahájil tradiční letní dovolenou na ostrově Martha's Vineyard

Barack Obama, prezident USA
Barack Obama, prezident USA
Foto: Pete Souza

Washington - Prezident Spojených států Barack Obama zahájil svou tradiční letní dovolenou na ostrově Martha's Vineyard u pobřeží státu Massachusetts. Společně s manželkou Michelle a dcerami Sashou a Malií na ostrov dorazil v sobotu.

Volna si americký prezident užívá již od pátečního večera, kdy pro něj manželka uspořádala soukromou party s řadou hvězd, například se zpěvákem Stevie Wonderem. Důvodem byly Obamovy pětapadesáté narozeniny, které připadly na čtvrtek, píše agentura DPA.

Během dvoutýdenní dovolené by se měl prezident podle DPA věnovat čtení, plavání či golfu. Žádné oficiální akce až do jeho návratu 21. srpna nejsou plánovány. Obama by se nicméně mohl setkat s demokratickou prezidentskou kandidátkou Hillary Clintonovou, která se den před jeho návratem zúčastní na ostrově Martha's Vineyard benefiční akce.

Témata:  Barack Obama USA

Související

Aktuálně se děje

5. srpna 2025 16:48

Kde rostou houby aktuálně? Houbaři dostávají zelenou, potvrzuje mapa

Počasí v Česku se má v následujících dnech vyvinout tak, že bude více připomínat léto, na jaké jsme zvyklí z posledních let. V poslední době ale hodně pršelo, což svědčilo houbám. Potvrzuje to mapa, kterou připravuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy