Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko v reakci na americké sankce zakázalo Obamovi vstup do země

Barack Obama, prezident USA
Barack Obama, prezident USA
Foto: Reprofoto YouTube

Rusko okamžitě zareagovalo na nově oznamené sankce, které na něj uvalily Spojené státy americké. Moskva zakázala vstup do země pěti stovkám amerických občanů v čele s exprezidentem Barackem Obamou.

Informovala o tom agentura Reuters. Ruské ministerstvo zahraničí dále uvedlo, že zamítlo další americkou žádost o konzulární návštěvu u zadrženého novináře deníku Wall Street Journal Evana Gershkoviche.

"Washingon už se měl dávno poučit o tom, že ani jeden útok na Rusko nezůstane nepotrestán," píše se ve zveřejněném prohlášení.

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena v pátek oznámila zastavení exportu širokého spektra spotřebního zboží do Ruska. V rámci nových protiruských sankcí také zařadila dalších 71 firem na obchodní černou listinu.

Témata:  Rusko Barack Obama USA

Související

Aktuálně se děje

24. dubna 2026 19:05

Jak Jiřina Bohdalová naletěla. Herečka ochotně převyprávěla svůj příběh

Už pěkných pár let se táhne případ, v němž je Jiřina Bohdalová poškozenou osobou. Slavná herečka se nyní rozhodla promluvit o tom, jak podle svých slov naletěla. Zmínila také, jak snáší policejní vyšetřování celé věci. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy