Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V italských Alpách zahynuli dva neměčtí horolezci

Alpy
Alpy
Foto: Pixmac

Řím - Dva němečtí horolezci dnes dopoledne zahynuli v centrální části pohoří Breithorn na italské straně hranice se Švýcarskem. Příčina neštěstí není přesně známa.

Těla obětí byla převezena do obce Champoluc v provincii Valle d'Aosta. Podle italských médií šlo muže (31) a ženu (57).

Podle šéfa záchranářů mohl jeden z horolezců uklouznout a stáhnout s sebou druhého, jenž byl s ním na laně. "Nebo mohl být na vině sněhový převis, včera tam bylo špatné počasí," uvedl šéf záchranářů Massimiliano Giovannini.

Masiv Breithorn, jehož většina je pokryta ledovcem, je považován za jednu z nejsnáze zdolatelných alpských čtyřtisícovek. Leží v hlavním pásu Alp, nedaleko hory Matterhorn.

Témata:  horolezectví Alpy neštěstí

Související

Aktuálně se děje

3. července 2026 4:00

Počasí se bude měnit, naznačili meteorologové před víkendem

První červencový víkend, který bude navíc prodloužený o pondělní státní svátek, se nezadržitelně blíží. Doprovázet ho nicméně má poměrně proměnlivé počasí. Teploty tentokrát zůstanou pod hranicí 30 stupňů, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy