reklama

V obou bazénech se příliš snížila zásaditost vody. Plavecký bazén tento problém nepostihl, protože má jako dočasná stavba vlastní filtraci.

V úterý se nad zelenou vodou ve svém bazénu podivovali skokani do vody, do rána se zazelenala i voda v sousedním bazénu pro vodní pólo. Tam hrozí nebezpečí, že pokud bude podobně jako ve skokanské nádrži stále tmavnout, budou mít rozhodčí problémy sledovat při zápasech případné fauly pod vodou.

Podle prováděných testů nepředstavuje zelená voda pro sportovce žádné zdravotní riziko. Pořadatelé dlouho hledali příčinu problému. Nyní se ho budou snažit vyřešit. "V noci jsme ošetřili oba bazény a úroveň zásaditosti se už zlepšila. Očekáváme, že barva bude velmi rychle zase modrá," uvedl mluvčí her Mario Andrada.

Nastavení parametrů pro úpravu vody vycházelo z testovacích závodů a ve větším olympijském zatížení nemusí fungovat optimálně. "Pravděpodobně jsme nezohlednili, že větším počtem sportovců může být kvalita vody ovlivněna jiným způsobem," řekl Andrada.

Americký expert na údržbu bazénů Jerry Wallace, kterého oslovila agentura AP, varoval, že nemusí být tak snadné vrátit barvu vody zpět na průzračně modrou.

Loading...
reklama