Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Evropa je ve smutku, Islámský stát naopak slaví a rozdává sladkosti

Islámský stát
Islámský stát
Foto: Reprofoto YouTube

Brusel - Evropa truchlí nad obětmi teroristických útoků v Bruselu. Přihlásil se k nim Islámský stát, jehož členové naopak včera slavili. Zveřejnili fotografie, na kterých rozdávají lidem sladkosti.

Belgie vyhlásila státní smutek, dnes ve dvanáct hodin proběhla i minuta ticha. Mnoho slavných světových památek se rozsvítilo v barvách belgické vlajky. 

Sladkosti a jiné drobnosti vojáci IS rozdávali mužům a dětem v provincii Deir Ezzor na východě Sýrie. Fotografie byly popsány slovy, že tímto slaví radost z úspěšného útoku proti křižákům v Bruselu.

Útok do "srdce Evropy" přišel jen pár dní poté, co byl zadržen Salah Abdeslam, podezřelý z loňských útoků v Paříži.

ISIS celebrate #BrusselsAttacks by handing out sweets in Syria https://t.co/aPZV5MyE9O pic.twitter.com/3zN1DZOVcO

— Daily Mail Online (@MailOnline) March 23, 2016

 

Počet obětí včerejších výbuchů na letišti a stanici metra Maelbeek se již vyšplhal na 34. IS také hrozí Velké Británii a podle jejich slov udeří ještě tvrději. Evropa nyní čelí palčivé otázce, jak se s touto hrozbou na svém kontinentu vypořádat. I když totiž útoky čekala, zabránit jim nedokázala.

Témata:  Islámský stát vlajky

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.