Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při výstupu na Mont Blanc zahynuli tři lidé

Mont Blanc
Mont Blanc
Foto: www.wikipedia.org

Chamonix (Francie) - Výstup na Mont Blanc se stal osudným pro tři lidi. Zahynul německý průvodce a jeho dvě klientky, Slovenka a Britka polského původu. Příčiny neštěstí se vyšetřují, spekuluje se o lavině.

Na nejvyšší horu Alp se vydali v úterý a jejich těla se našla postupně ve středu a dnes, uvedla francouzská média.

Pátrání začalo ve středu večer, do kdy se podle plánu měl průvodce s ženami vrátit do střediska Chamonix. "Těla žen se našla po čtyřech hodinách pátrání v oblasti Mont Maudit (Prokletá hora) v masivu Mont Blanc. Tělo průvodce se našlo dnes ráno," řekl médiím policejní mluvčí.

Trojici mohla být podle záchranářů osudná lavina, která v oblasti jejich výstupu spadla v úterý.

Témata:  Mont Blanc horolezectví neštěstí

Související

Aktuálně se děje

5. června 2026 18:14

Češi před MS zvítězili i podruhé. V USA porazili Guatemalu

Česká fotbalová reprezentace se navnadila na blížící se světový šampionát nejlepším možným způsobem. Ve svém posledním přípravném zápase v New Jersey totiž přehrála Guatemalu 3:1. Svěřenci kouče Miroslava Koubka šli jako první do vedení, když se už po jedenácti minutách hry trefil Schick. Na poločasovou pauzu se sice šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1, ale o vítěznou trefu se postaralo duo slávistických hříšníků Douděra-Chorý, aby jistotu výhry zpečetil svým presinkem při rozehrávce Guatemalců Višinský.

Zdroj: David Holub

Další zprávy

Zatmění Slunce, ilustrační fotografie.

Zatmění Slunce se blíží. Vše, co o něm potřebujete vědět

Letos 12. srpna nastane úplné zatmění Slunce, které po více než dvou letech nabídne jedinečnou nebeskou podívanou. Tento úkaz se objevuje ve chvíli, kdy Měsíc projde mezi Sluncem a Zemí, čímž na naši planetu vrhne stín a v určitých oblastech světa kompletně zablokuje sluneční svit. Úplné zatmění, při němž obloha na moment zcela ztmavne, budou moci sledovat pozorovatelé v částech Grónska, na Islandu, v severním Španělsku a v severovýchodním Portugalsku. Obyvatelé ostatních částí Evropy, Afriky a Severní Ameriky pak uvidí zatmění částečné, kdy Měsíc zakryje pouze část slunečního disku.