Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počet obyvatel Německa vzrostl o milion, mohou za to migranti

Mnichov
Mnichov
Foto: Pixabay

Wiesbaden - Počet obyvatel Německa vzrostl na 82,2 milionu, oznámil dnes spolkový statistický úřad. Důvodem je příchod bezprecedentního množství migrantů.

Celkem se loni do Německa přistěhovalo 1,14 milionu lidí, což je největší přírůstek od sjednocení země v roce 1990. Proti roku 2014 to bylo víc než dvojnásobné množství.

Kromě uprchlíků, kteří v Německu žádali o azyl, patří mezi přistěhovalce také občané EU, kteří v zemi s mimořádně nízkou nezaměstnaností hledali práci.

Celkem žilo ke konci roku 2015 v Německu 8,7 milionu lidí s cizím státním občanstvím. Na 100 Němců tak připadalo 10,5 cizince, zatímco v roce 2014 to bylo 9,3.

Země sice vykazuje migrační přírůstky obyvatel, dlouhodobě se ale potýká s jejich přirozeným úbytkem. Loni se v Německu narodilo o 188.000 lidí méně, než kolik jich zemřelo. Přestože se počet obyvatel Německa loni zvýšil, zatím stále ještě není rekordní. Mezi lety 2001 a 2005 se počet lidí žijících v Německu pohyboval mezi 82,4 a 82,5 milionu.

Témata:  Německo obyvatelstvo přistěhovalectví

Související

Aktuálně se děje

27. června 2026 11:41

Mohlo jít o život. Hasiči zachraňovali děti z auta rozbitým oknem

Policisté se takových případů obávali a s ohledem na předpověď počasí před nimi varovali. Přesto v pátek vyjížděly záchranné složky v Praze k případu, kdy v autě navzdory obrovskému horku zůstaly dvě děti. Nezletilí nakonec skončili v péči přivolaných záchranářů. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy