Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Řecku proběhlo několik demonstrací. Uprchlíci se dožadují zrychlení azylového řízení

Do Atén dorazilo na 500 migrantů, lidé v Idomeni ztrácejí naději
Do Atén dorazilo na 500 migrantů, lidé v Idomeni ztrácejí naději
Foto: Profimedia

Atény - Na několika místech v Řecku dnes demonstrovaly stovky uprchlíků za zrychlení azylového řízení, které by jim umožnilo přemístit se do dalších zemí Evropské unie.

V poslední době se příliv migrantů z Turecka na řecké ostrovy zvýšil na několik stovek denně a registrační centra praskají ve švech. Přerozdělovací kvóty se týkají krizového rozdělení 120.000 žadatelů o azyl z Itálie a Řecka. Do poloviny srpna přesídlilo do ostatních států EU sotva 4000 lidí.

Zhruba 500 demonstrujících se dnes shromáždilo například v severořecké Soluni, uvedla agentura AP.

Protesty se konaly i na ostrovech Lesbos a Chios, na které se lidé, kteří přicházejí z Blízkého východu přes Turecko, dostávají vůbec nejdřív. Řecké úřady už tam provádějí registraci všech příchozích a snaží se je odtamtud poslat rovnou dál do zbytku unie na základě domluvených kvót pro přerozdělování uprchlíků.

Témata:  Řecko uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

5. listopadu 2025 10:38

Kellnerova první vila je na prodej. Víme, kolik musí zaplatit případný kupce

V nadcházející zimě uplyne pět let od tragické smrti nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Nyní se chystá velký obchod s jednou z jeho nemovitostí. Vdova chce podle dostupných informací prodat jeho první vilu. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy