reklama

O plánech dnes informovala kolínská primátorka Henriette Rekerová. Město tak chce předejít násilnostem, které loni o silvestrovské noci propukly právě v blízkosti kolínské katedrály a nedalekého nádraží.

Kolem katedrály budou ve vzdálenosti asi 80 metrů postaveny zábrany s několika vstupy. U nich bude policie kontrolovat, aby se za ně nedostal nikdo s petardami. Primátorka ale ujasnila, že samotné náměstí ohrazeno nebude.
Strážníci budou v ulicích Kolína nad Rýnem o letošním Silvestru v takových počtech, aby se nemohly opakovat podobné incidenty jako loni, uvedl policejní prezident Jürgen Mathies.

Silvestrovská noc se na náměstí před kolínskou katedrálou a u nádraží pořádně zvrhla, převážně mladíci severoafrického původu obkličovali ženy, sexuálně je napadali a okrádali. Policie přijala v této souvislosti přes tisíc trestních oznámení, z toho více než 400 bylo kvůli trestným činům sexuální povahy.

Policie si tehdy vysloužila kritiku za to, že nepovolala posily, i za to, jak o útocích informovala veřejnost. Podle německých médií kolínské policejní vedení zpočátku záměrně zamlčelo informace, že mezi podezřelými z útoků jsou i migranti, protože to považovalo za politicky choulostivé.

reklama