Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Melanie Trumpová předložila důkaz, že se neživila jako společnice

Melania Trumpová (foto: Toglenn)
Melania Trumpová (foto: Toglenn)
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Washington – Melania Trumpová, manželka republikánského kandidáta na prezidenta, se brání nařčení z toho, že v roce 1995 pracovala nezákonně v USA a živila se jako profesionální společnice v eskortních službách. Trumpová, která pochází ze Slovinska, dnes předložila důkazy, které mají její tvrzení potvrdit.

Manželka Donalda Trumpa dnes zveřejnila dopis od americké přistěhovalecké služby, který kompromitující tvrzení popírá. Imigrační úřad v něm „jednoznačně prohlašuje," že zprávy o údajné ilegální pracovní činnosti Trumpové jsou „zcela nepodložené". Dopis podepsal soudce imigračního úřadu Michael Wildes, který v minulosti podle agentury AP zastupoval Trumpovy firmy.

Poprvé Trumpová, tehdy Melanija Knavsová, přijela do USA jako turistka v roce 1996, pak získala pracovní povolení, stojí v dopise úřadu. Naturalizačním procesem, který vyvrcholil povolením trvalého pobytu, prošla v roce 2001 sama. Donald Trump se jejím manželem stal až v lednu 2005. Dopis podepsal soudce imigračního úřadu Michael Wildes, který v minulosti podle agentury AP zastupoval Trumpovy firmy.

Informace o nelichotivé minulosti možné budoucí první dámy USA se objevily ve slovinském tisku, z něhož je nedávno převzal britský bulvár Daily Mail a některá americká média. Melania Trumpová reagovala žalobou kvůli pomluvě a jako náhradu újmy žádala od britského listu 150 milionů dolarů (3,5 miliardy korun). Daily Mail ze svého webu poté zprávu odstranil.

Témata:  USA Melania Trumpová

Související

Aktuálně se děje

2. dubna 2025 23:29

2. dubna 2025 16:54

Co bude s Grónskem? Dánové dříve dali USA volnou ruku, nátlak ale trpět nebudou

Grónsko, největší ostrov světa, se ocitlo v centru neobvyklé globální pozornosti. Rétorika prezidenta Donalda Trumpa o jeho možném začlenění pod Spojené státy vzbudila obavy mezi spojenci. Ačkoli bezpečnostní argumenty nejsou v kontextu Arktidy bezdůvodné, posílení americké národní bezpečnosti by mělo vycházet ze spojenectví a důvěry, nikoliv z nátlaku. Grónsko může být klíčovým partnerem, ne cílem agrese.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy