Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hackeři napadli databázi Světové antidopingové agentury

Útok hackera, ilustrační fotografie
Útok hackera, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Montreal - Databázi Světové antidopingové agentury (WADA) napadli hackeři. Světlo světa tak spatřily zdravotní záznamy více než dvou desítek světových sportovců. A nechybí mezi nimi ani údaje o české tenistce Petře Kvitové.

Dalšími známými jmény jsou britští vítězové cyklistické Tour de France Bradley Wiggins a Chris Froome a americká tenistka Bethanie Matteková-Sandsová.

Zveřejněný záznam Kvitové pochází z roku 2009. Jde o povolení k užívání léku na astma.

Skupina vystupující pod jménem Fancy Bears umístila volně na web dokumenty sportovců z USA, Německa, Británie, Dánska, Polska, Rumunska a Ruska.

Témata:  hackeři Petra Kvitová sport

Aktuálně se děje

15. srpna 2026 21:20

Porušování protokolu ani neshodu s rodinou nevadí. Expertka popsala, proč Britové nemohou Meghan vystát

Když princ Harry a jeho manželka Meghan v roce 2020 oznámili, že opouštějí své role v královské rodině, britská veřejnost s nimi měla upřímný soucit. Lidé chápali tlak, pod kterým žili. Problém, proč Meghan v Británii už nikdy plně neotevřou náruč, však podle webu Express netkví v porušení protokolu ani v rodinných neshodách. Důvod je mnohem prostší: veřejnost dodnes netuší, co vlastně chce.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy