Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Experti potvrdili, že úlomek nalezený v Tanzanii pochází z letu MH370

Ostrov Reunion, na kterém byly pravděpodobně nalezeny trosky letu MH370
Ostrov Reunion, na kterém byly pravděpodobně nalezeny trosky letu MH370
Foto: Google Earth

Sydney - Část křídla, která se letos našla na ostrově Pemba u afrického státu Tanzanie, skutečně pochází z letu MH370 malajsijských aerolinek.

Stroj před více než dvěma lety zmizel na trase z Kuala Lumpuru do Pekingu. Na palubě bylo 239 lidí. Předpokládá se, že boeing spadl do Indického oceánu zhruba 1800 kilometrů jihozápadně od Austrálie.

Vztlaková klapka křídla pohřešovaného stroje byla nalezena letos v červnu. Zmíněnou část trosek zkoumali experti z australského úřadu pro bezpečnost dopravy, kteří pátrání po letounu vedou.

Předpokládá se, že stroj společnosti Malaysia Airlines spadl do Indického oceánu zhruba 1800 kilometrů jihozápadně od Austrálie. Pátrací týmy od konce roku 2014 prohledávají část Indického oceánu o rozloze 120.000 kilometrů čtverečních, žádné stopy ale zatím nenašly. Pátrání po troskách na mořském dně má skončit v prosinci.

V oblastech, které leží poblíž Tanzanie, se už našlo více trosek, z nichž některé byly potvrzeny jako části malajsijského letadla. Nálezy pocházejí mimo jiné z ostrova Réunion či z Mosambiku.

Témata:  zmizelý Boeing 777 letu MH370 Austrálie

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.