Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

igranto z Calais protestovali, policie je rozehnala slzným plynem

Tábor
Tábor "džungle" v Calais
Foto: Reprofoto Mail Online

Paříž - Francouzská policie dnes vodními děly a slzným plynem rozehnala migranty a další demonstranty, kteří se navzdory zákazu sešli u tábořiště nedaleko města Calais.

Zhruba 200 migrantů a 50 jejich stoupenců se sešlo nedaleko tábora, aby protestovali proti životním podmínkám v něm. Podle agentury AFP při střetech protestujících s policií utrpěli lehká zranění tři policisté a také fotograf agentury.

Dalších zhruba 200 lidí, kteří dnes vyrazili v autobusech z Paříže, aby se demonstrace u Calais zúčastnili, policie zastavila na silnici asi 50 kilometrů daleko od přístavního města. Šlo podle ní o "aktivisty krajní levice".

V tábořišti u Calais žije 7000 až 10.000 migrantů ze zemí Blízkého východu a Afriky, kteří se odtud snaží dostat za vidinou lepšího života v Británii. Polovina tábora byla zrušena už v březnu, ale jeho populace od té doby vzrostla na dvojnásobek.

Témata:  Francie uprchlické tábory uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

7. června 2025 8:51

Napětí v královské rodině stoupá: Jak se ke sporu Harryho s Karlem III. staví Camilla?

Královna Camilla se vědomě distancuje od vyhroceného sporu mezi princem Harrym a králem Karlem III. Zdroje blízké britské královské rodině uvedly, že Camilla se do konfliktu mezi svým manželem a jeho mladším synem nevměšuje, i když se situace nadále komplikuje.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy